1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kahvenin Zararları Nelerdir?

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Kahvenin önemli zararları olduğu tespit edilmiştir. Birçok kişi gibi sizlerde kahve tutkunu iseniz kahvenin zararlarını bu yazımda öğrenerek kahve kullanmaktan bir an önce vazgeçebilirsiniz. Bağımlılık yapıcı bir etkisi olan kahve uykusuzluk, çarpıntı ve yüksek tansiyon gibi problemlere yol açarken aynı zamanda aşırı miktarda kahve içenlerde de bazı rahatsızlıklar gözlemlenebilmektedir.

  *Aşırı miktarda kahve tüketmek kalp ritmini olumsuz etkilemektedir. Çarpıntıya neden olan bu alışkanlığınızı gün içerisinde bir bardaktan fazla kahve tüketmemeniz önerilmektedir.

  *Yapılan araştırmalar gün içerisinde aşırı miktarda kahve tüketenlerde yüksek tansiyon şikâyetlerinin oluşumuna neden olabilmektedir.

  *Midenin asit salgılamasını uyaran kahve ülser veya gastrit gibi rahatsızlıkları olan insanlar için de oldukça zararlı etkiler oluşturabilmektedir.

  *Migreni tetikleyen kahve aşırı miktarda tüketildiğinde şiddetli baş ağrısı yapabilmektedir.

  *Yapılan araştırmalara göre günde 3 bardaktan fazla kahve içen kadınların doğurganlık oranında düşüş meydana getirebilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş