1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kahve Telvesi Yeme İsteğiniz Mi Var?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Demir eksikliği anemisi toplumumuzda % 20- % 30 oranında görülen bir hastalık belirtisidir. Yetersiz beslenme ya da yanlış diyet uygulamaları neticesinde kansızlık sorunu ile karşı karşıya kalma olasılığınız bulunmaktadır. Demir vücuda oksijen sağlamaktadır. Bu eksiklik sonucu kansız kalma olasılığı kaçınılmaz olmaktadır.

  Demir eksikliği neden olur?

  *Yetersiz beslenme,

  *Aşırı kanama,

  *Yanlış diyet uygulamaları,

  *Bağırsak hastalıkları,

  *Demir emilim bozuklukları

  Diyetinizi uygun yapmazsanız yani diyetinizde çinko ve demir eksikliği yaratabilecek bir beslenme programı uygularsanız 1- 2 ay içerisinde vücudunuzdaki demir miktarında azalma görülür. Beraberinde rahatsızlıklar başlar.

  Kandaki demir miktarının azalışı ile unutkanlık, uykusuzluk, halsizlik belirtileri görülür. Bu eksiklik neticesinde kahve telvesi yeme isteğinin ortaya çıktığı yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Demir eksikliği ile saç ve tırnaklarda kırılma, matlık, ağız ve dil bölgesinde yaralarla karşı karşıya kalma olasılığı artmaktadır.
  fft99_mf5061079.Jpeg
  Ağır demir eksikliği vakalarında ise göğüs ağrısı ve nefes darlığı belirtileri ile karşılaşmak mümkündür.

  Uzmanlar kahve telvesi ve buz yeme isteğinde iseniz demir eksikliği belirtileri kapınızı çalmıştır demektedirler. Demir eksikliği ile bağışıklık sisteminiz zayıflamakta birçok hastalığa kolay bir şekilde yakalanabilmektesiniz. Demir eksikliğinin ayrıca bağırsak ve kadın hastalıkları habercisi olduğunu da aklınızdan çıkarmamalısınız. Belirtiler varsa mutlaka bir uzmana danışmalısınız.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş