1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kadir Gecesinin Kıymeti ve Önemi Nedir ?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kadir Gecesinin Önemi Nedir ? ,
  Kadir Gecesinin Kıymeti Nedir ? ,
  Kadir Gecesinin Özelliği Nedir ? ,
  Kadir Gecesi Hakkında Bilgiler ,

  Mübarek Kadir Gecesi yaklaşıyor. Bu gecede edilen tüm dualar kabul olur, bu gece tövbe ve istiğfar gecesidir.Bu gecenin kıymeti hakkında;

  Peygamberimiz (sav) buyuruyor:

  "Kadir gecesinde bir defa, Kadir sûresini okumak, (başka zamanda) Kur’ân-ı kerîmi hatmetmekten daha sevâptır. Bu gece koyun sağma müddeti kadar namaz kılmak, ibâdet etmek, bir ay her geceyi ibâdetle geçirmekten daha kıymetlidir."

  Kadir gecesinin fazileti, üstünlüğü, bin aydan daha faziletli, kıymetli, hayırlı olduğu Kur’an-ı Kerim’de Kadir suresinde açıkça bildirilmektedir. Nasıl ki, altın madeni bakır, demir, kömür gibi madenlerden çok üstün ise, yine yakut taşı diğer normal taşlardan çok kıymetli ise, bu gece de diğer normal gecelerden çok üstündür.

  Bu mübarek gecede dua sünnettir. O icabet vakitlerinden birisidir. Süfyan-ı Sevrî demiştir ki, o gece dua etmek, namaz kılmaktan daha sevaptır. Kur'ân okuyup da dua ederse güzel olur.
   
 2. B

  Bengü Yeni Üye

  Kadir gecesi çok önemli gecelerdendir
   
 3. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Kuran'ın indiği gecedir. Bu gecede Allah yer yüzüne tecelli eder ve meleklerde her türlü güzel iş için semadan inerler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş