1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kadir gecesi namazını kılamayan kadınlar ne yapmalı

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kadir gecesi namazını mazeretlerinden dolayı kılamayan kadınlar ne yapmalı soruları üzerine yaptığımız araştırmada adet geçiren kadınlar ve hamile olan kadınlar kadir gecesinde namaz kılamazlar sonucuna ulaştık.

  Kadir gecesi namazını kadınsal sorunlarından dolayı kılamayan kadınların, istiğfar (esteğfirullahel azıım ve etübü ileyh),salevat-ı şerife (Allahümme salli ala seyyidina Muhammedün ve ala ali Muhammed), tevhid (La ilahe illahllah Muhammedün Rasülüllah) gibi tesbih hatimleri yapmalarında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

  Peygamberimizin (s.a.v.)Hazreti Aişe Validemize öğrettiği ("Allahümme inneke afüvvün kerimün tühıbbül afve fa'fü ani")kadir gecesi duasını okuyabilirler.Bu tesbihat ve dualar ayet olmadıkları için adetli olup namaz kılamayan kadınlar bu duaları okumak suretiyle bu geceyi ihya edebilirler.Ayrıca başında besmele çekmeden Dua niyeti ile Fatiha-i şerife'yi de okuyabilirler.Salat-ı Münciye,salat-ı nariye,salat-ı Fethıye gibi büyük salevatları okuyabilir,hatta hatimlerini yapabilirler.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bol bol dua etsinler, bu gece de illaki nafile namaz kılacak değiller, birde özürleri var..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş