1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kadına Şiddete Uygulayanlara Ağır Cezalar Geliyor

Konu, 'Haberler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Kadına Şiddetin Ceza Nedir
  Kadına Şiddete Ağır Cezalar Geliyor
  Kadına Şiddete Uygulayanlara Ağır Cezalar Geliyor

  Kadına karşı şiddetin önlenmesi için çalışmalarını 7 gün 24 saat esasına göre yürüten ''şiddet önleme ve izleme merkezleri'' kurulacak.
  [​IMG]
  Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun Tasarısına göre, kurulan merkezlerde, şiddetin önlenmesi ile koruyucu ve önleyici tedbirlerin etkin olarak uygulanmasına yönelik izleme çalışmaları yapılacak ve destek hizmetleri verilecek.

  Şiddeti önleme ve izleme merkezleri tarafından verilecek destek hizmetleri de tasarıda yer aldı. Merkezler, koruyucu ve önleyici tedbir kararları ile zorlama hapsinin verilmesine ve uygulanmasına ilişkin veri toplayarak bilgi bankası oluşturacak, tedbir kararlarının sicilini tutacak.

  Merkezler, korunan bireye verilen barınma, geçici maddi yardım, sağlık, adli yardım hizmetleri ve diğer hizmetleri koordine edecek, gerekli hallerde tedbir kararlarının alınmasına ve uygulanmasına yönelik başvurularda bulunacak.
   
 2. a

  aysima Yeni Üye

  Kadına şiddetin artık önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş