1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kadına Dayak Hakmış !

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında yosun tarafından paylaşıldı.

 1. yosun

  yosun Süper Yönetici

  Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerince yapılan bir araştırma, erkeklerin yüzde 29′unun, evlilik hayatları boyunca eşlerine en az bir kez dayak attıklarını ortaya koydu. Araştırmada, eşlerini döven erkeklerin yüzde 17.9′unun, bunu kendileri için bir ”Hak” olarak gördükleri de tespit edildi.
  UÜ Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazan Bilgel başkanlığındaki 5 öğretim üyesi tarafından ”Eş dayağı konusunda Türk erkeklerinin tutumlarını” belirlemek amacıyla yapılan araştırma kapsamında, bin 150 evli erkekle yüz yüze görüşülerek, anket formları dolduruldu. Katılımcıların yüzde 29′unun, evlilik hayatları boyunca eşlerine en az bir kez dayak attıkları belirlenirken, erkeklerin yüzde 17.9′u eşlerini dövmenin kendileri için bir ”Hak” olduğunu ifade etti.
  Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 42.7’sinin çocukluk yıllarında dayak yedikleri anlaşılırken, o dönemde fiziksel şiddete maruz kalan erkeklerin, şiddetle karşı karşıya kalmamış hemcinslerine göre eşlerini daha fazla dövdükleri belirlendi.
  Hiç eğitim görmemiş kadınların, yüksek eğitim almış kadınlara göre daha fazla eş dayağına maruz kaldıklarını ortaya koyan araştırmada, ailedeki çocuk sayısı arttıkça kadının eş dayağına maruz kalma riskinin de aynı oranda yükseldiği, ayrıca kocanın alkol kullanması durumunda kadının dayakla karşılaşma ihtimalinin daha yükseğe çıktığı anlaşıldı.
  Araştırmaya katılan erkekler, ”Parasal”, ”Çocuklar” ve ”İki tarafın aileleri”ni en çok tartışmaya yol açan faktörler olarak sıralarken, katılımcıların yüzde 67.3′ü bu tartışmaların uzlaşmayla, yüzde 13.9′u kendi kararları doğrultusunda, yüzde 8.8′i daha büyük tartışma ve çekişmeyle sonuçlandığını ifade ederken, yüzde 1.3′ü ise tartışmanın ardından eşini dövdüğünü belirtti.
  [​IMG]
   
 2. FATMA AYNUR

  FATMA AYNUR Yeni Üye

  Ben anlamıyorum bu dayak olayını bi kere güçlerde bile dengesizlik var.
  Erkek fiziksel olarak kadından daha güçlüdür. Ne bu erkeklerdeki ben merkezcilik anlamıyorum bi çok kadın hiç suçu olmadıgı halde dayak yiyor
  bu kadın döven erkekler için bi hat açılmalı şöyle izbandut gibi adamları koyacaksınız bu hattın başına karısını döven erkekleri onlar gidip dövecek
  yaşasın güç dengesinin saglanmasııııııı :))))))))
   
 3. yosun

  yosun Süper Yönetici

  ya süper fikirr ama okuyunca aklıma birlikten kuvvet doğar lafı geldi biz bayanlar toplansak bizim elimize verselerr )))))))))))mi acaba ..
   
 4. FATMA AYNUR

  FATMA AYNUR Yeni Üye

  Deli kuvveti lazım onlaraa adamların gözü dönmese dayak atarmıııııı:)
   
 5. yosun

  yosun Süper Yönetici

  ee bizimde arada dönüyor ama dövmüyoruz haklısın canım senin fikrin daha mantıklı))))
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş