1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kadın ve erkeklerde ideal bel ölçüsü

Konu, 'Egzersiz Bilgisi' kısmında I$ık tarafından paylaşıldı.

 1. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Kadın ve erkekler için ideal bel ölçüsü nedir ?
  [​IMG]
  El Cevap ;

  Doç. Dr. Mehmet Özkan kalp sağlığı ile bel ölçüsü arasında bir bir ilişki olduğunu belirterek, "Bel çevresinde yağlanmanın önlenmesi çok önemlidir" diyerek kadınlarda ve erkeklerde ideal ve tehlikeli bel ölçülerini söyledi:


  Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Özkan kalp sağlığı ile bel ölçüsü arasında bir bir ilişki olduğunu belirterek, "Bel çevresinde yağlanmanın önlenmesi çok önemlidir. Bel ölçüsünün kadınlarda 88, erkeklerde 102 santimetreyi geçmemesi gerekir. Türkiye şartlarında en ideal ölçü kadınlarımız için 80 santimetre, erkeklerimiz için 90 santimetredir" dedi.

  Türk Kardiyoloji Derneği ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde kalp sağlığı konulu halka açık bir panel düzenledi.

  Panelde konuşan Doç. Dr. Mehmet Özkan, araba, asansör ve koltuk üçgenine sıkışan büyükşehir insanlarının kalp sağlığı konusunda dikkatli olması gerektiğine işaret etti.

  Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdür Yardımcısı Dr. Aylin Çiftçi ise, kalp sağlığı konusunda özellikle büyük şehirlerde yaşayanların daha dikkatli olması gerektiğini ifade ederek, Sağlık Daire Başkanlığı olarak halkı bilgilendirme organizasyonlarına devam edeceklerini belirtti.

  Siyami Ersek Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İbrahim Yekeler de dünyada ençok ölümün kalp- damar hastalıklarından olduğuna dikkat çekerek " Kalp sağlı konusunda halkın bilgilendirilmesi şart. Hızlı yaşam, fast food alışkanlıkları, yürümemek ve benzeri alışkanlıklarımız kalbimizi tehdit ediyor. Haftada en az bir saat yürüyüş yapmak ve bol sebze meyve tüketmek gerekiyor" şeklinde konuştu.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bir türlü ideal ölçülerimize kavuşamadık hadi hep beraber spora.
   
 3. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Kalça ve basen kısmından kilo almaya başlarsanız sorun yaşarsınız önemli olan kilo almamak vermek değil.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Ben ideal ölcudeyim sanirim :D :p
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş