1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Kaç yaşında okçuluk sporuna başlanması gerekir?

Konu, 'Avcılık ve Doğa Sporları' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Spor yapmak insanı zinde tutar, bu zindelik fiziki ve ruhi olarak etkisini gösterir, Sizde yavrunuzu okçuluk sporuna yönlendirmek istiyor olabilirsiniz, ancak çocuğum okçuluğa kaç yaşında başlaması gerekir endişesini çözecek bilgileri vereceğiz.


  Farklı bir dal olan okçuluk sporuna başlamanın belirli bir yaşı yoktur. Okçuluk sporunda 8-14 yaş arası minikler olarak geçmektedir. Bu kritere göre 8 yaşındaki bir çocuk okçuluk sporuna başlayabilir. Diğer bir kategori 14-16 yaş arası ise yıldızlardır. 16-20 yaş arasını ise gençler olarak belirlemişlerdir. Bu yaşı üzerinde olanlar ise büyükler olarak müsabakalara katılabilirler.

  [​IMG]
  Kısaca okçuluk sporuna başlamanın belirli bir yaşı yoktur, Ata sporumuzun zaten sınırlaması olması düşünülemez. Türkiye'deki bütün il müdürlüklerinde okçulukla ilgili bir antrenör, bir eğitmen yahut bir il temsilcisi bulunmaktadır. İlgili yerlere başvuru yaparak okçuluk sporuna başlanabilir.
   

  Ekli Dosyalar:

  1 kişi bunu beğendi.
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Spor denildigi gibi gercekten cok önemli, ve sagliga birsuru faydasi var. Kesinlikle yapmak gerek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş