1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Japonya'nın En Garip Mesleği

Konu, 'İlginç Haberler' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Birçok ülke kendi çapında hayatlarını devam ettirebilmek amacı ile çeşitli meslekleri ortaya çıkarıp; pek çok kişiye ekmek kapısı yapmaktadır. Peki, hiç düşündünüz mü acaba en garip meslek hangisi? Belki de daha adını bile duymadığınız ya da aklınızın kenarından bile geçmeyen eylemleri gerçekleştirerek kazancını elde edenler vardır. Bu yazımda sizlerle Japonya'nın en garip mesleğini paylaşacağım. Bakalım size de garip gelecek mi bu meslek?

  13.jpg

  Yukarıdaki fotoğrafa baktığınız zaman acaba ne yapıyorlar diye düşünüyorsunuz değil mi?

  16.jpg

  Peki, hiç düşündünüz mü yalnız ölenlerin evi, eşyaları ne oluyor? İşte yukarıdaki adamlar tek başına yaşayıp ölen kişilerin ardından temizlik yapıyorlar.

  03.jpg

  Japonya'da ailelerin kiraladıkları kişiler ölen kişinin ardından evin içindekini ölüm izlerini yok edip temizlik yapıyorlar. Kişi öldükten sonra temizlik bitiminde o ev başka bir akraba ya da aiale yakını tarafından öleni hatırlatan tüm izler yok olduktan sonra kullanılabilir hale geliyor.

  04.jpg

  Bu kişiler bazen ölen kişi çok geç fark edildiği için ölen kişinin ölümünün ardından günler geçtikten sonra temizlik yapıyorlar. Ölenin ardından büyük tradeji yaşamamak için bu kişiler temizlik işlemini ölenin yakınları yerine gerçekleştiriyorlar.

  08.jpg

  Bu temizliği yapmak ne kadar sinir bozucu olur aile yakınları için. Düşündüğümüz zaman böyle bir iş meslek olabilir diyoruz değil mi? Hem işi olmayanlara ekonomik katkı hem de ölen yakınlarına daha az tradeji ile olayı atlatmak açısından bu meslek ileride başka ülkelerde de gündeme gelebilir diyorum kendi adıma. Ölüme tanıklık eden her türlü eşya böylece kolay bir şekilde ortadan kalkacak; aile büyükler, ya da yakınlarını daha derinden yıkmayacaktır.

  18.jpg
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş