1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkartılır ?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Japon Yapıştırıcısını Elbiseden Nasıl Çıkartırım ? ,

  Bir çok kişinin başına elmiştir japon yapıştırıcısı kazası. Ellerimizde birbirine yapıır ve tamamen herşey karışır. bu problemin önüne eçmesi çok basit aslında : ).. Nasıl mı ?


  Beyaz, desensiz bir kağıt havluyu veya temiz bir bezi, aseton ile ıslatın
  Yapıştırıcının bulaştığı kumaşın iç kısmında kalan küçük bir dikiş yerinde veya küçük ve göze çarpmayan bir noktada asetonun kumaş dokusuna zarar vermediğinden ve kumaşın rengine zarar vermediğinden emin olun.
  Aseton (Oje çıkarıcıyı) emdirdiğiniz kağıt havlu veya bez yardımıyla japon yapıştırıcısı olan noktayı ovmadan bastırarak tamponlayın.
  Kağıt havluyu 1-2 dakika yapıştırıcının üzerinde bekletin.
  Eski bir kredi kartı veya küt ağızlı bir bıçak kullanarak gevşemiş olması gereken japon yapıştırıcısını dikkatlice kazıyın.
  Şayet japon yapıştırıcı kumaşın arka tarafına kadar geçerse, bu işlemi kumaşın her iki tarafında birkaç defa tekrarlamanız gerekebilir.
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  siz siz olun elinize japon değdirmeyin hele ki parmaklar birbirine yapışırsa çıkarması çok zor.
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Artık Japon'dan daha tehlikeli hızlı diye tabir edilen yapıştırıcılar var, genelde tüpte olurlar bunlarla çalışırken elinizi sabun benzeri bir şeyle yaglaya bilirsin. Benim silikonu yaparken bu yolu izledim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş