1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Japon Balıklarının Bakımı

Konu, 'Akvaryum' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Hobileriniz arasında yer alan balık bakımı evlerimizde yetiştirdiğimiz balıklar varsa büyük önem taşıyan ayrıntılar olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerde birçok kişinin baktığı balık olarak bilinen Japon Balığı bakımı ile ilgili bilgi sahibi olmanız sonucunda balığınızı hem daha sağlıklı hem de daha iyi koşullarda beslemiş olursunuz. Filtresiz ve küçük bir fanusta yaşatılmaya çalışılan Japon balıkları aslında çok sağlıksız şekilde yaşatılmaya çalışılmaktadır. Japon balıklarının normalde balık başına 10 litre suyun bulunduğu bir akvaryum tercihinde bulunarak bakılması gerekmektedir. Ayrıca Japon balıkları için uygun olan akvaryumların tabanının geniş olması balıkların sağlığı açısından önem verilmesi gereken bir durumdur. Japon balıkları sürekli beslendikleri için sularını çok sık pisletmektedirler. Bu pislikler tabana çökmektedir. Tabandaki kum ve çakılları sürekli karıştıran Japon balıkları bu pislikleri havalandırmakta ve bu da suyun kirli gözükmesine neden olmaktadır. Akvaryumun içerisinde yer alan bir iç filtre suyun döngüsel olarak temizlenmesine yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda şelale filtre ya da dış filtre tercihlerinde bulunmanız da Japon balıklarının daha sağlıklı büyümesini sağlamaktadır.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Japon baliklari ile ilgili bilgi edinmis olduk böylece, daha önce hic beslemedim japon baligi, ama bu konudan sonra dusunebilirim. =)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş