1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İyi Bir Anne Olmak İçin Neler Yapılmalı

Konu, 'Her Telden' kısmında yeşil tarafından paylaşıldı.

 1. y

  yeşil Yeni Üye

  İyi Bir Anne Nasıl Olunur
  İyi Bir Anne Nasıl Olmalı
  İyi Aile Nasıl Olur

  İyi bir anne olmak için, çocuklarımızı her zaman gözlem altında tutmalı, onların hareketlerinin ve içerisinde bulundukları psikolojilerin nelerden kaynaklandığını bilmeli fakat bu gözlemcilik çerçevesinde fazla müdahaleci olmamalıyız. Popüler bir deyiş vardır, Balık vermektense balık tutmayı öğretmek daha değerlidir. Bu sözden yola çıkacak olursak, çocuklarımızın üstüne titremek adına onlara sürekli balıklarını biz verirsek ve balık tutmayı öğrenmelerine engel olursak, onların kişisel gelişimlerine sekte vurmuş oluruz. İyi bir anne çocuğunu her zaman gözetmeli fakat onun engin öğrenme kabiliyetine, yaratıcılık yönüne yeni kapılar açmalıdır.


  İyi bir anne olmak için altın kural, çocuğun size güvenmesi ve kendine güven duygusunun gelişmesi için gerektiği kadar onu gözetmek bunun dışında kalan bölümlerde ise onun kendisinin başarılar elde edeceği ve kendisinin bir çok şeyi başarabileceği ortamlar yaratmaktır.  ALINTI
   
 2. K

  Kara Yeni Üye

  İyi bir anne olmak için çok çaba sarfetmek gerektiğini düşünüyorum çocuk yetiştirmek gerçekten çok zor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş