1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İşte Zekeriya Öz'ün ihraç sebebi

Konu, 'Haberler' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  HSYK, savcı Zekeriya Öz'ün iş adamı Ali Ağaoğlu'nun finanse ettiği Dubai tatili, Fatih Belediyesinde imar işlerinde aracı olması sebebiyle, yurtdışında bulunduğu dönemde kendisini işe başlayıp ayrılmış göstermesi neden gösterilerek ihraç edildiğini bildirdi.

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi BaşkanıMehmet Yılmaz, Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç edilmesi ile ilgili kararla ilgili bilgi vermiştir.

  Bu kişiler savunma dilekçelerini gönderdikleri gibi müfettişlerle ilgili şikayette bulunmuşlardır Heyetin reddi sonucunda savunma için ek süre istenmiştir.
  mahkeme_savci_ozun_ihrac_sebebini_acikladi_1431441466_4029.jpg

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesi Başkanı Mehmet Yılmaz, Zekeriya Öz'e atılan eylemlerin, mesleğin şeref ve onurunu, memuriyet nüfuz ve itibarını bozacak şekilde olmasını göz önüne alarak, meslekte kalmasına olanak bulunmadığı yönünde karar verildiğini bildirdi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bir dönem Ulusalcı yapıya yaranamadı muhafezakar kısım sevdi, bir dönem ulusalcılar sevdi diğerleri dışladı. iLGİNÇ ;)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş