1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İşte çocuklarımıza en çok koyduğumuz isimler

Konu, 'Bebek isimleri ve anlamları' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  Çocuğumuz olacağı zaman ne isim koyacağımızı özellikle cinsiyeti öğrenmeyle birlikte düşünmeye başlarız. Kimileri kayınvalide, kayınpeder isimlerini koyarken; kimileri kendi arzuladıkları isimleri koymaktadırlar.

  İşte bebeklerimize en çok koyduğumuz isimler:

  *Çok eski zamanlarda kızlara çoğunlukla Fatma; erkeklere de Mehmet ismi konulmaktaydı.

  *2014 verilerine bakıldığı zaman kız çocukları için en çok konulan kız ismi Zeynep erkek ismi ise Yusuf'tur.
  548b2f7761361f1700e2fcf4.jpg
  *Yusuf haricinde Berat, Mustafa, Ahmet, Eymen, Muhammed, Miraç, Emir, Kerem, Mehmet, Ayaz, Çınar, Ali, Enes, Muhammed Ali, Yunus Emre, Hamza, Emirhan, Hüseyin, İbrahim, Ömer Faruk, Umut, Furkan, Mert, Rüzgar, Hasan, Muhammed Emin, Burak ve Yiğit.

  *2014'te konulan popüler kız isimleri Zeynep, Elif, Hiranur, Yağmur, Ecrin, Zehra, Azra, Miray, Nehir, Eylül, Meryem, Nisanur, Hira, Belinay, Hira Nur, Rabia, Ela, Esma, Mira, Sümeyye, Beren, Ayşe, Merve, Ada, Defne, Fatma, Asya, Melek, Esmanur ve Hatice.

  *2015 yılı verilerine bakılacak olursa en çok konulan kız isimleri Dilay, Heves, Sezgi, Duru, Ela, Azra, Ilgın, Alaz, Tuana, Kayra, Elçin, Özü, Narin, Minel, Beril, İlgi, Yazmina, Bade, Sude, Berra, Suda, Başak, Ahsen, Doğa, Dilşah, Evrim, Karaca, Evin ve Gökben.
  2014un_one_cikan_bebek_isimleri_1419420264_3041.jpg
  *2015 yılında tercih edilen erkek isimleri ise Doruk, Ilım, Rüzgar, Meriç, Dağhan, Adal, Adar, Adsay, Barlas, Baran, Bartu, Boğaç, Derin, Çağan, Candaş, Emir, Ege, Erbatur, Erberk, Gediz, Güvenç, Hiram, Görkem, Işıtan, Keyhan, Korcan, Korçak, Korel, Sancer, Sargın,Şanver, Şarık, Tuna, Ülgen, Vakur, Yena, Yiğit ve Zorlu.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bence ad koyacağınız zaman iyi düşünün ve çocuğa uygun isim bulun.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Isim gercekten hassas bir konu ve iyi dusunmek gerekir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş