1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İstanbulda Yeni Şehir Nereye Kurulacak ?

Konu, 'Haberler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  İstanbula yeni şehir ne zaman kurulacak ? ,

  İstanbulda Yeni Şehir Nereye Kurulacak ,

  İstanbulun Yeni Şehri Nereye Kurulacak ? ,

  İstanbul’a Yeni Şehir Geliyor , İstanbul Yeni Şehir Ne Zaman ve Nereye Kurulacak ?
  İstanbul yeni şehir nereye kurulacak, istanbula kurulacak yeni şehrin yeri neresi
  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul’da ileriye yönelik 1 milyon nüfuslu şehir kurmayı planladıklarını bildirdi.

  Bakan Bayraktar, “Kayaşehir diye yaptığımız yer, kuracağımız şehrin çekirdeğidir. O çekirdeği genişleteceğiz” ifadesini kullandı.

  Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Bakan Bayraktar, ekim ayında başlayacak afet riski altındaki alanların dönüşümü hakkında bilgi verdi.
  Süreçle ilgili çalışmaların devam ettiğini, binaların çetelelerinin çıkartıldığını belirten Bayraktar, “Riskli binaların haritalarını çıkarıyoruz. Risk nitelik ve nicelik durumlarını çıkarıyoruz. Bu duruma yönelik yasa mevzuatlarını hazırlıyoruz. Bakanlar Kurulu kararını çıkarıyoruz. Bunlarla beraber, belediyelerle konuşuyoruz. Belediyeleri yasal mevzuata göre hazırlıyoruz” görüşüne yer verdi.
  2023′te şehirlerin çok daha düzenli ve marka şehirler olacağını belirten Bayraktar, dönüşümünsadece afet riski kapsamında bir çalışma olmadığını, salaş, kaçak, mühendislik hizmetialmamış, enerjiyi savuran ve gecekondu gibi ruhsatsız yapılan tüm yapıların realize edileceğini vurguladı.

  20 yıldan daha erken bitirilebilir
  Süreci 20 yıldan daha erken bir zamanda bitirmeyi hedeflediklerini ifade eden Bayraktar, şunları kaydetti:
  “Uygulamaya Eylül ve Ekim başı gibi başlamayı düşünüyoruz. Bu çerçevede, memleketimizin hayrına çok güzel bir start vereceğiz. Belediyelerden, kamu kuruluşlarından müracaatlar var. Çok ciddi şekilde ve artan bir hacimde müracaatlar var. Bizim binalarımızı gelin yıkın diye,insanlar bize başvuruda bulunuyorlar. Bu yıkımları, Başbakanımız da teşrif ederse eğer, Başbakanlığımız’ın vereceği startla Türkiye’nin herhangi bir yerinden başlatacağız.”
  “Kayaşehir, şehrimizin çekirdeği olacak”
  Bayraktar, İstanbul’da depreme dayanıklı olamayan zeminlerin ıslah edileceğini, zemin emniyetine uygun kararlar alınacağını dile getirdi.
  İstanbul’da ileriye yönelik bir milyon nüfuslu bir şehir kurmayı planladıklarını da bildiren Bayraktar, ilk etapta 500 bin nüfus, arkasından 700 bin, onun da arkasından 1 milyonu bulacak şekilde yeni bir şehre başlanıldığını ifade etti.
  “Kayaşehir diye yaptığımız yer, kuracağımız şehrin çekirdeğidir. O çekirdeği genişleteceğiz. O şehrin çalışmalarına süratle başlıyoruz” diyen Bayraktar, ayrıca, Anadolu yakasında, yer arayışlarının devam ettiğini sözlerine ekledi.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Sizin evin karşısına kurulsun Göksel :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş