1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İstanbulda Adalara Nasıl Gidilir ?

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  İstanbulda gidilip gezilebilecek 4 adet ada bulunmaktadır. İstanbulda adalara nasıl gidilir soruları üzerine bu konumuzu hazırladık.

  İstanbulda adalara gitmenin tek yolu vapur yada küçük tekne (motor) lerledir. Vapur seferlerini ve motor seferlerini internet sitelerinden öğrenmeniz mümkün. Tarifelere ve saatlere bakarken bulunduğunuz döneme dikkat etmelisiniz. Kış dönemi yada yaz dönemi olmak üzere 2 bölüme ayrılmıştır.

  Vasıtalara binerken jeton yada istanbul kart kullanmanız gerekecek. Bu biletlerin 1 kişilik ücreti 5 tl civarında (2013) . Ada gezisine çıkacaksanız sabah çok erken saatte gitmeye özen gösterin vede çok geç kalmamaya çalışın. Dönüşte herkes geç saatleri tercih ettiğinden dolayı problemler yaşayabilirsiniz.

  Vapur ve motorlarla ulaşım bostancı, beşiktaş, kabataş, sirkeci , kartal ve sirkeciden sağlanmakta. Adalara ulaştığınızda bisiklet kiralayarak güzel bir ada turu yapabilirsiniz. Yada her adada bulunan faytonlara binerek kısa yada uzun ada turlarına katılabilirsiniz.

  Stresten 1 günlüğünede olsa uzaklaşmak istiyorsanız İstanbulun 4 güzel adası sizleri bekliyor. Sabah kahvaltısıyla başlayacağınız 1 günlük tatil öğlen yemeği ve akşam balık sefasıyla devam edebilir.

  Bu haftasonunuzu değerlendirmek için siz hangi adayı tercih edersiniz ?


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş