1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ispanak Nasıl Temizlenir?

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Minik Peri tarafından paylaşıldı.

 1. Minik Peri

  Minik Peri Bölüm Yöneticisi

  Ispanak temizlemek zor bir iş olarak görülmektedir. Oysa yöntemini bilseniz litrelerce su harcamak zorunda kalmadan ıspanağı pratik bir şekilde temizleyebilirsiniz.

  Önce ıspanağın kökleri alınır. Büyükçe bir kap içerisine yarım su bardağı sirke dökülür ve kap su ile doldurulur. Ardından ıspanaklar sirkeli suda bir süre bekletilir. Sirke ıspanaklardaki kumun çabuk bir şekilde dökülmesine yardımcı olur. Ispanakları bu sudan çıkarıp temiz su dolu bir kaba aktarın. Bu su içerisinde 10 dk bekletin ve kumlardan tamamen arındırmış olun. Bu işlemler ardından suda bekletme işlemini tekrar yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ispanakları süzgeçte bekletip suyunun süzülmesini sağlayabilirsiniz. Ardından dilediğiniz ıspanak yemeğini pişirebilir ya da ıspanak börek yapabilirsiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bizim evde hanım temizledikten sonra bir süre dinlendirilir Ispanak 2-3 saat sonra pişirilir.
   
 3. Uranüs

  Uranüs Yeni Üye

  Ispanak temizlemek zor değil aslında sadece biraz ciddiyet istiyor, Ispanağın kökü toprağa çok bağlı olduğundan toprak vardır başka bir sıkıntısı yok severiz kendisini..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş