1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İsmail Hakkı Demircioğlu Biyografi-İsmail Hakkı Demircioğlu Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]

  İsmail Hakkı Demircioğlu

  (1957 - .... )  Türk Halk Müziği'nin usta ismi İsmail Hakkı Demircioğlu yine bas olarak çalışmalara katıldı.  Bu dönemde "Türkülerimiz" ve "Sırdaş Türküsü" isimli iki albüm çıkaran Demircioğlu geçmişin mucizesinin bugüne taşındığı bir mücevhere dönüşüyor.  NASİBOLSA  Karadeniz'de hüznün de var olduğunu hatırlatan Demircioğlu Rize Çamlıhemşin / Çat'ta Servet Çamoğlu'ndan öğrendiği "Osman'ın Ağıtı" ile birlikte 4 halk türküsü bulunuyor.

  Albümde birçok ortak çalışmaya imza attığı sanatçı dostu Erkan Oğur'un da ağırlığı hissediliyor. Sanatçının albümünde gerek sesiyle gerekse enstrümanıyla Erkan Oğur'dan Birol Topaloğlu'na edebiyat dünyasında önemli yere sahip olan Sabahattin Ali'nin "Rüzgar" şiiri ve yine A. Kadir'in "Birinci oğluma Ninni" adlı dizeleri Demircioğlu'nun müziğiyle bütünleşmiş.  TÜRKÜLERİN DOĞURDUĞU ANADOLU  Bölgesel çeşitliliğiyle dikkat çeken albümünün kitapçığında Demircioğlu estetik yapılarının derin ve etkileyiciliğini düşündükçe Anadolu insanına hayretim ve saygım artıyor."
  [/b]
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  erkan oğur'la birlikte inanılmaz bir uyum sergileyen adam... naif tavırlarıyla "derviş gibi adam" gözüyle bakılır kendisine ki öyledir de zaten.. iyi çalan ve iyi söyleyen nadir insanlardan biri.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş