1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İsimler Karakteri Etkiler Mi ?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  İsimlerin karaktere etkileri Nelerdir ? , Hangi İsim Daha İyi ? ,
  İsimler İnsanları Nasıl Etkiler ? , Hangi İsimler Daha Kötü Etkiler ? ,

  [​IMG]

  Duygu isminde bir bayanın duygusuz olduğu görülmemiştir, Nalan ismini alan birinin ise sürekli ağlaması bir tesadüf müdür? Peki Mert'ler pısırık olur mu acaba? Yapılan araştırmalar gösteriyor ki isimler insan doğasını fazlasıyla etkiliyor.

  Çocuğunuza isim verirken iki kere düşünün olmadı bir kez daha düşünün. İsim, harfler gibi bir takım sembollerden oluştuğu icin doğduğumuz andan itibaren sahibini etkisi altına alır. Kişi isminin özelliklerini taşır. Çocuğunuza koyduğunuz ismin anlamını iyice araştırmalı ve bu ismin etkisinin çocuk üzerinde nasıl olacağını mutlaka düşünmelisiniz.

  Düşünmeden çocuğa verilen isim ilerde onun ruh halinede etki edebilir. Çocuğunuzun ilerde nasıl birisi olacağına etki eden isim, bilinçli yada bilinçsiz olarak devamlı aklımızda olacağı için karakterimizi, davranışlarımızı etkileyebiliyor. Hatta uzmanlar bu konuda şu açıklamayı bile yapıyor; Alışverişe gidildiğinde insanlar bilinçsiz olarak isimlerinin ilk harfiyle başlayan ürünlere yönelebiliyor Durum bu kadar vahim yani...

  Siz siz olun isim seçiminde çok daha dikkatli olun.
   
 2. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  isim dediğiniz bir gök boncuk ne etkisi olacak neye doğru kime göre etkileyecek
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş