1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyilmeli? Nasıl Görünmelisiniz?

Konu, 'Her Telden' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  İş görüşmeleri hayatımızda en önemli kabul edilen anlar arasında yer almaktadır. Günlük yaşantınızda ki tarzınız ne olursa olsun, bir iş görüşmesine giderken görüşmenin ciddiyeti açısından özenli giyindiğinizi belli eden seçimler yapmanız gerekmektedir.
  İş görüşmesi için hangi giysilerin uygun olacağına karar verirken öncelikle temiz, ferah ve rahat bir görüntüye kavuşabileceğiniz kıyafet seçimlerinde bulunmanız gerekmektedir.

  Yağlı saçlar ile ya da lekeli kıyafetler ile bırakacağınız ilk izlenim ne kadar yetenekli olursanız olun sizin bıraktığınız izlenimi sıfıra indirecektir.

  İş görüşmesi öncesinde rahat bir uyku almanız, dinlenmiş ve enerjik olmanız da oldukça önem arz etmektedir.

  Farklı iş yerlerinde, şirketlere ya da sektörlere bağlı olarak farklı giyim kuralları bulunabilir. Görüşme öncesinde, görüşme de bulunacağınız şirkette nasıl giyinildiğini araştırmak sizi 1-0 öne geçirecek ipuçları arasında yer almaktadır. Bir tanıdık ve ya akraba vasıtası ile ya da benzer şirkette çalışanlar aracılığı ile; varsa şirketin web sayfası ve ya facebook vb.. gibi sosyal ağ sayfalarından gideceğiniz şirkette resmi mi? yoksa spor mu? giyinildiğini bulabilirsiniz. Sonuç olarak ne olursa olsun, iş görüşmesine gelenlerin, şirket çalışanlarından bir parça daha fazla resmi ve şık giyinmeleri ilk izlenimde önem arz etmektedir. Eğer iş görüşmesi yapacağınız iş yerinin çalışanlarının nasıl giyindikleri ile ilgili ipucu toplayamıyorsanız, bu durumda klasik ve resmi seçimler yapmanız en doğrusu ve en güzeli olacaktır. Görüşmeye gittiğiniz de orada bulunanlara göre daha resmi ve daha iyi bir görünüme sahip olmalı; özensiz ve spor giyimden kaçınmalısınız.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kişi yapacağı işi kendi tarzına göre belirleyebilir, illaki kendini kategorize etmek zorunda değil, buna göre iş bulur kendini de mutlu etmiş olur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş