1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İrlanda Düğün Gelenekleri

Konu, 'Ülkeler' kısmında sedef tarafından paylaşıldı.

 1. s

  sedef Yeni Üye

  irlandalıların evlilikleri nasıl oluyor? irlanda evlilik gelenekleri,irlanda düğün kültürleri,irlanda Düğünü nasıl yapılır,irlanda Düğün kültürleri

  irlanda Düğünü,irlanda Düğün Gelenekleri
  İRLANDA

  Birleşik Krallıklar ülkesi İngilterede 1995'te evlilik töreninin yalnızca kilisede veya evlendirme dairesinde gerçekleşebileceğine ilişkin yasanın değişikliğe uğramasıyla, çiftler istedikleri her mekanda evlenebilme özgürlüğü kazandılar. Gemide, evlerinde, kalelerde, otellerde, restoranlarda kısacası nikah memurunun gelmeyi kabul ettiği her mekanda evlenilebilir. Hatta su altında evlenenler bile vardır. Çiftlerin evlenebilmesi için gelin ve damadın 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ancak ebeveynlerin izni ile 16 yaşını geçince de evlenebilirler.

  Dillerin farklılığı
  Hristiyanlığın Roman Katolik mezhebi dışındaki mezheplerden olanlar ( Protestanlar, Baptistler, Metodistler) ibadetlerini kendi kiliselerinde gerçekleştirmektedirler. Kuzey İrlandada ise nüfusun %65i Protestan geri kalan ise Roman Katoliktir. Gallerde bazı okullar Galce eğitim vermektedir. Galliler kültürlerine son derece bağlıdırlar ve Galceyi cennetin dili olarak adlandırmaktadırlar. Bu da Galler de yaşayan pek çok yabancı aileyi rahatsız etmektedir. Çünkü Galce bilmenin gelecekte çocuklarına pek bir getirisi olmayacağının farkındadırlar. Kuzey İrlandadaki okullarda da İrlanda dili öğretilmektedir.
   
 2. M

  Misafir Misafir

  :dbu soruyu neden sordun kİ... Hahahahy gÜleyİm de boŞa gİtmesİ
   
 3. insanlar neden bu kadar ön yargılı bu soruyu sorduysak bi nedeni vardır anlamadım snane be öf boş işlerle uğraşmayın hadi baki
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş