1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

IQ Arttırmanın Bilimsel Yöntemleri ve Yolları

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Zeka testlerinin yaşa oranlanması ve 100 birimlik değer içerisinde değerlendirilmesi ile elde edilen zeka ölçütü kıstaslarından biri olan IQ testi bugün geliştirilen yöntem ve tekniklerle ölçülüp zeka testi değerlendirilebilmektedir.

  Bazı bilimsel uygulamalar katılma ya da bazı aktivitelere katılım gösterme IQ seviyesinde artışa sebep olabilmektedir. Sayısal ve sözel yetenekleri kazanmada başarının anahtarı olarak görülen IQ seviyesinin yüksek olması kişilerin zekiliğini ve başarılı birey olma potansiyelini üst noktalara taşımaktadır.

  Egzersiz yapmak IQ seviyenizde artış gerçekleştirebilir. Egzersiz yapanların zeka seviyeleri üst noktalara çıkarken stres faktörü de egzersiz sayesinde ortadan kalkabilmektedir. Omega 3 bakımından zengin gıda tüketimi tercihlerinde bulunmak da zeka seviyesinde artış gerçekleştirmektedir. Meditasyon uygulamaları ve nöroterapiler IQ seviyesinde artış gerçekleşmesi konusunda yardımcı olmaktadır.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  İnsan zekası çok geniş yelpazeye sahip aynı bedeni gibi eğitimle çok farklı derecelere çıkar.
   
 3. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Katılıyorum; hele bir de daha çok küçük yaşta eğitilen beyinlerin IQ seviyesinde yükseliş meydana geldiği zaman o çocuğun geleceği adeta garanti altına alınmış olabiliyor.
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Insan eger isterse, ve kararli olursa bircok seyi yapabilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş