1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İphone’da Beğendiğimiz Şarkıyı Nasıl Zil Sesi Yaparız

Konu, 'Cep Dünyası' kısmında Gülveren tarafından paylaşıldı.

 1. G

  Gülveren Yeni Üye

  İphone’da Şarkıyı Zil Sesi Yapılışı


  İphone’da Şarkıyı Zil Sesi Nasıl Yapılır


  İphone’da Şarkıyı Zil Sesi Yapmak için öncelikle iTunes'i acıyoruz,Müsic'e tıklıyoruz,

  Müsic listesinden zilsesi yapmak istediginiz sarkıya sag tıklayıp 'CONVERT SELECTİON TO AAC' diyoruz convert işlemi gercekleşiyor.Dönüştürdüğümüz sarkı aynı listede görünecektir..tekrar sag tıklayıp GET İNFO tıklıyoruz acılan sayfadan OPTİONS.Acılan sayfada sarkının istediginiz bölümünü (Örn:SebnemFerah'n cakıl tasları sarkısının 01:15 sn ile 02:00 saniyeleri arasını zil sesi yapıcaz dielim)START TİME=1:15 STOP TİME=2:00 Seklinde yazıyoruz..OK deyip Sayfayı kapatıyoruz.

  Bu işlemi yaptıktan sonra dönüştürdügümüz sarkıya gelıyoruz..tekrar 'CONVERT SELECTION TO AAC' diyoruz işlemi gercekleştiriyoruz.

  iTunes'i kapatmadan bilgisayarınızdan Belgelerim-müziğim-itunes müsic klasörüne giriyoruz üst kısımda Araclar-klasör seceneklerine tıklıyoruz Görünüm-bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seceneğini devre dısı bırakıyoruz uygula-tamam deyip cıkıyoruz.

  zil sesi yapmak istedigimiz sarkı orda görünecektir.MB'ı düşük olan zil sesi yapacagımz olandır..sarkıya sag tıklayıp ad değiştir diyoruz.uzantısı M4a'dır o uzantıyı M4r yapalım..uzantıyı değiştirdikten sonra sarkıya 2 kez tıklayıp itunes'ta calmasını saglıyoruz..müziğimizz LİBRARY-Ringtone kısmında görülecektir..

  Şimdi bu ringtone'i iPhone'mza Summary-info- kısmından ringtone sekmesinden Sync edelim..zil sesimiz iPhone'da zil sesleri kısmında görülecektir..

  Alıntıdır
   
 2. M

  Muhibbi Yeni Üye

  Yeni ögrendım haa:cool::cool:
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş