1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İpek böcekleri nasıl beslenir ve nasıl ürerler?

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Mucize hayvanlardan olan küçük sevimli ve büyük görev sahibi ipek böcekleri ipek böcekleri nasıl çoğalırlar, beslenmeleri nasıldır hangi ortamda yumurtaları saklanır ve hangi mevsimde yumurtadan çıkarlar kısa bilgiler vereceğiz.
  [​IMG]
  Bizlerin çocukluğunda rahatlıkla bulabildiğimiz İpek böceklerini bahar ve yaz aylarında çevrenizde bulunan petshop hayvan satan yerlerden temin edebilirsiniz, özellikle Bursa, Adana gibi bölgelerde bulabilirsiniz. İpek böcekleri en iyi dut ağacının yaprakları ile beslenir ve yapraklardan her türlü ihtiyacını karşılarlar, bir süre sonra bir koza örer ve içerisinde iken kozayı tamamlar ve kozadan kelebek olarak çıkarlar, bu safhadan sonra çiftleşip yumurtalarını bıraktıktan sonra ipek böcekleri ölürler. Bahar mevsiminde yumurtadan çıkacak olan yeni ipek böceklerinin yumurtalarını bu süreye kadar 25-28 derece arasında saklamanız gerekir.

  İpek böceği yumurtalarını doğru şartlarda muhafaza ederseniz bir sonraki yıla binlerce ipek böceğiniz olabilir.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. F

  FERAH Yeni Üye

  Muhteşem varlıklar harika şeyler, benimde vardı çok üzülmüştüm koza yapıp içine girdiğinde sonra çıkınca çok değişik olmuştu.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Allahim neler yaratiyor. Cok super bi varlik, ancak haz etmiyorum :D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş