1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnternetten alışverişe 'geri al' tuşu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında denizkızı tarafından paylaşıldı.

 1. denizkızı

  denizkızı Yeni Üye

  İnternet ortamında alışveriş yapan birçok kişi var. Bu kişilerin alışverişlerinde kredi kartı bilgilerinin korunması için güvenlik sertifikası şartı 1 Mayıs’ta yürürlüğe girecek düzenleme ile gerçekleşecektir. Müşteri olarak hatalı mı sipariş verdiniz? Çekinmeyin. Artık geri al ya da değiştir seçeneğinden yararlanarak siparişinizi yeniden düzenleyebileceksiniz.
  internetten-alisverise-geri-al-tusu-geliyor-5568700.Jpeg
  Elektronik Ticarette Sözleşme ve Siparişler Hakkında Yönetmelik Taslağı gereği internetten yapılan alışverişlerde kredi kartı bilgilerinin korunması için güvenlik sertifikası ve müşterinin hatalı verdiği sipariş için ‘geri al’ ve ‘değiştir’ seçeneği şartı getirilecektir. Taslağa göre site adlarının ticaret siciline kaydedilmesi zorunluğu gelecek. Sipariş öncesinde kişi, vergi ve teslimat masrafları dahil ödemesi gereken bedeli görebilecek. Müşteriye sipariş özetini görme imkânı verilecek. Sitede elektronik satış sözleşmesi düzenlenip; bu sözleşme müşteriye gönderilecek. Yapılan alışveriş esnasında sözleşme kayıtları en az 6 ay saklanacak.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş