1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnternette En Sık Ziyaret Edilen Sosyal Paylaşım Siteleri Nelerdir?

Konu, 'İnternet' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Son 5 yılda hızla yaygınlaşan sosyal medya en hızlı iletişim kaynağı haline geldi. En yakınımızla bile bu ağlar üzerinden haberleşerek bu ağların kullanımı kolaylığı sayesinde bu ağlara talep daha da artış göstermektedir.

  Facebook
  2006 yılında Harvard Üniversitesi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından ilk etapta Harvard üniversitesi öğrencileri için yapılmış olmasına rağmen sonrasında dünyaya açılan bir sosyal paylaşım sitesi haline gelmiştir. Facebook sosyal ağ sitesine yaş sınırlaması olmadan ücretsiz olarak kayıt olabiliyorsunuz. Kişisel veya kurumsal olarak size ait olan bilgileri paylaşarak paylaşımlarınıza yorum, beğeni, paylaşımlarının yapılabilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bu sosyal ağ sitesinde aynı zamanda arkadaşlarınızda sohbet edebilirsiniz.

  Twitter
  2006 yılında JackDorsey tarafından kurulmuş olan twitter resim ve yazı paylaşabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz yazılarınızda 140 karakter sınırlaması olmasından dolayı diğer sosyal paylaşım sitelerinden farkı bulunmaktadır. Atılan twitterinizi herkesin görebilmesi ve bunu paylaşabilmesi gibi konulardan facebook ile benzer yönleri bulunmaktadır. Facebook arkadaş ekleme twitter sayfasında takipçi olarak karşımıza geliyor.

  Instagram
  Instagram 2010 yılı sonunda KevinSystrom ve Mike Krieger adlı iki girişimcinin sadece fotoğraf paylaşılmasını sağladığı bir uygulama olarak internet ortamında sıklıkla kullanılmaktadır. İlk zamanlarda sadece Iphone telefonlarda kullanılan bu uygulama artık Androidplatformunda da yer almaktadır. Telefonunuzda çektiğiniz fotoğrafları instagramda efektler vererek paylaşabilme olanağından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda o fotoğrafı diğer sosyal ağlarda da paylaşabilme fırsatını da değerlendirebilirsiniz.

  Foursquare
  Bulunduğunuz konumu bildirmeye yarayan bir uygulama oln foursquare 2009 yılında Austin, Texas South by SouthwestInteractive'de piyasaya sürülmüştür. Gezip gördüğünüz yerlerde check-in yaparak arkadaşlarınızla bulunduğunuz konumu paylaşırken orayı ziyaret eden kişilere de birtakım tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Paylaşımlarınızı dilerseniz diğer sosyal paylaşım ağlarda da paylaşabilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş