1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnşirah Suresi Arapca Okunuşu ve Anlamı Diyanet

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Muallim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Muallim Yeni Üye

  İnşirah Suresi Arapça Okunuşu ve Anlamı Diyanet İşlerine Göre

  Arapça Okunuşu:


  Elem neşrah leke sadrek; ve vâda’na anke vizrekelleziy enkada zahrek; ve refâ’na leke zikrek. Feinne meâl usri yüsren inne meâl usri yüsra. Feizâ ferağte fensab ve ilâ rabbike fergab!..

  Anlamı:


  Biz senin göğsünü açmadık (basiyretini genişletmedik) mi?.. Belini büken yükü üzerinden almadık mı?.. Nâmını yükseltmedik mi?.. Kesinlikle her güçlükle beraber bir kolaylık vardır!.. Hiç şüphesiz her güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyle ise, işlerinden kurtulunca diğerine başla; Rabbine yaklaş!..
   
 2. Allah o kadar kudretlİdİr kİ bazilari ya bİzİ allah yaratmadiysa der tovbe yarabbİ ne kadar saÇma bİr sorudur Öyle deĞİlmİ ??????? EĞer allah yaratmadiysa sen bu saÇma dÜnyada nasil olurdun hiiiiiiiiiii o semİ o kudretlİ o her Şeyİ gÖrendİr allah allah allah ondan korkuyorum kuran okuyorum namaz kiliyorum kursa gİdİyorum oruÇ tutuyorum İnŞallah seneyede kapanicam pekİ bunlari yapmak Çok mu zor bu kadar kendİnİzİ ÖzgÜr birakiyosunuz ??????????????
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş