1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnsanlar Neden Tırnak Yemek İsterler?

Konu, 'Cilt Hastalıkları' kısmında dr.zekiye tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dr.zekiye Yeni Üye

  Bir çok kişinin tırnaklarını yeme alışkanlığı vardır, İnsanlar neden tırnak yer merak ettiniz mi?

  Çevremizde bir çok kişide görüyoruz tırnak yeme alışkanlığını. Büyük küçük farketmiyor herkes Tırnak yiyebiliyor.Çocuk yada yetişkin herkes stresten yakınıyor ve bu stres sonucunda tırnak yeme sorunu çıkıyor ortaya..Stresle baş etmenin yöntemi çok. Kimi ayaklarıyla ritim tutar. Bazıları saçlarıyla oynar. Tırnaklarını kemirir. Yapmam demeyin. Araştırmalara göre her insan sıkıcı derste, korku filminde ya da zorlu bir sınav öncesinde en az bir kere tırnaklarının tadına mutlaka bakıyor aslında çok doğru bir tanı bunu çevremizde sıklıkla gözlemleyebiliyoruz.

  Peki Tırnak yemenin tedavisi varmı.Tırnak yeme alışkanlığında Stresin asıl ana sebebi kaynağı belirlenirse sorun çözülebiliyor. Stres etkiliyor ikinci olarak can sıkıntısı geliyor. Şöyle açıklamak da mümkün Tırnak yeme alışkanlığını Beyniniz ağlamaktan sıkıldığı zaman vücudunuzun başka bir alanına yoğunlaşıyor. Kendini meşgul ediyor tırnak yemek de bu meşgüliyetlerden birtanesi..
   
 2. N

  Nursultan Yeni Üye

  Tırnak yemek psikolojik nedenler ve stres nedeniyle olabiliyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş