1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnsan Vücudunda Besinlerin ve Vitaminleri Önemi

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  İnsan vücudunda bulunan besinlerin ve vitaminlerin önemini anlatan kısa anekdotlar içeren konuda besinlerin bizler için ne kadar önemli olduğunu daha yakından öğreneceğiz.

  Besinlerin insan vücudunun gelişimi ve sağlıklı olması açısından bir çok etkisi olduğu biliniyor. Alınan vitamin ve besinler sayesinde sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olan insanlar,ayrıca besinler sayesinde vücudumuz için gerekli olan vitamin, protein ve mineral eksiklerini karşılamaya imkan sağlıyor.Sağlıklı ve düzenli beslenme hayatımızı daha iyi sürdürmemize oldukça yardımcı olmaktadır.
  [​IMG]
  Özellikle insanların hayatını sürdürmesi besinlere bağlıdır yaşama elverişli ortam, su, hava ve besinler yaşamın temel maddeleridir.Bebeklikte anne sütünden başlayarak, ileriki yaşlarda diğer sebze ve meyvelerin hepsinin hayati önemi bulunmaktadır. Ayrıca besinler insan vücudunun sağlığı için doğal ilaç görevi görürler.
   

  Ekli Dosyalar:

  1 kişi bunu beğendi.
 2. besin ve vitaminlerin hayatımızdaki yeri biraz uzun lütfen
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş