1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnsan Vücuduna Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Konu, '| S | Ş | T | U' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Anadolu kültürüne göre yemeklerimizin vazgeçilmezi olan sarımsak bir çok derde devadır, Kullanımına önem verilmesi gereken mucizevi bitkinin ne gibi yararları var ele alacağız.

  İştah problemi olanlar mutlaka sarımsak yemeli, sarımsak iştah açıcı özelliğe sahiptir kilo almak isteyenler için hem sağlıklı hem doğal bir yöntem olarak kabul edilir..

  Sarımsakta hazmı kolaylaştırıcı balgam söktürücü ve oldukça kuvvetli bir antibiyotik olduğu bilinir. Bununa birlikte sarımsağın kanı temizleme özelliği bulunur ateşi düşürmeye yardımcı olur kalp ve damar sağlığına çok faydası vardır bulaşıcı hastalıklara karşı da etkilidir vücut direncini arttırır.
  [​IMG]
  Kolesterolü düşürmede sarımsak insana yardımcı olur kanda bulunan şeker miktarını dengeler şeker hastaları için iyi gelir. Sarımsak saç diplerine saç derisine sürülürse saçların kuvvetlenmesini sağlar zehirli hayvan ısırmalarına da iyi gelmektedir.

  Sarımsak tüketelim tüketmeyi destekleyelim. Sağlıklı günler.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş