1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnönü Stadı ne zaman yapılacak?

Konu, 'Spor' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Beşiktaş İnönü Stadyumu Ne Zaman Bitecek ? , Ne Zaman Başlayacak ? ,


  Beşiktaşın uzun süredir yapılacağı ve yenileneceği tartışılan inönü stadyumu hakkında bakan suat kılıç açıklama yaptı...

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İnönü Stadı hakkında söylenmesi gerekenleri zamanında söylediklerini belirtti.

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, milli sporcular Rıza Kayaalp, Aslı Çakır Alptekin, Nur Tatar, Göksu Üçtaş, Semih Erden ve Kerem Tunçeri ile birlikte İstanbul Cebit Bilişim Fuarı'ndaki Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın standını ziyaret etti.

  Ziyaret sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Suat Kılıç, milli sporculara katılımları için teşekkür etti. Kılıç, "Esasında bir farkındalık yaratma gayreti var burada. Gençlerimizin sporcuların popüler yönüne olan ilgisi malum ve onların bilgi çağı tekniklerine dikkatlerini çekmek için biz Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sporcular ile birlikte buradayız. Sporcularımızın burada halkla bütünleşip sohbet edip resim çektirmesi çok önemli. Sporcularımıza normal şartlarda kimse kolay kolay ulaşamıyor yoğun antrenman tempolarından dolayı. Ama bugün burada rahatça ulaşabiliyorlar. Bu arada stantlar arasında en çok ilgi çeken standında Gençlik ve Spor Bakanlığı standı olduğunu öğrendim." diye konuştu.

  Bir basın mensubunun 'Bayrampaşa Stadı kentsel dönüşüm projesi kapsamımda yıkıldı ve yeniden yapılacak peki İnönü Stadı ne zaman yapılacak?' sorusuna Suat Kılıç, "Stadyumlar hakkında her gün yeni bir şey söylemenin anlamı yok. Bunlarla ilgili açıklamalarımız yaptık zaten. İnönü Stadı ile ilgili söylenmesi gerekenleri de söyledik. Çok yeni söylenecek bir şey kalmadı aslında." şeklinde cevap verdi.
   
 2. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan İnönü Stadı'nın yıkımına onay çıktı.

  Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün İnönü Stadı ile ilgili plan revizyonu başvurusunda bulunduğunu söyledi.

  Bunun üzerine inceleme sürecini başlattıklarını belirten Kahraman, çevre ve çevre yapılaşma koşullarını, jeolojik etüdünü değerlendirip, ilgili kuruluşlarının görüşlerini alarak planı onayladıklarını bildirdi.
  Bu plan onayıyla Beşiktaş'ın mevcut alanda yeni stat yapma imkanına kavuştuğunu anlatan Kahraman, ''Stat, mevcut yerinde yıkılıp yeniden yapılacak'' dedi.
  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin stadın bulunduğu bölgede kapsamlı bir plan çalışması yaptığını ve bunların arasında stadın da yer aldığını ifade eden Kahraman, şunları kaydetti:
  ''Stadı, aciliyeti olduğu için bu plandan ayırdık. Bakanlık olarak kamuya ait araziler üzerinde plan yapma yetkimiz var. Burası da zaten Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın. Bakanlık ile anlaşarak protokol yaparak bize geldiler. Biz de planı onayladık.''
   
 3. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Bekliyoruz bu yıl şampiyonluk kupasını burada kaldıracağız inşaallah :)
   
 4. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi


  Insallah diyelim abi valla sampiyonluk özlemiyle yaniyoruzz resmen :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş