1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İneklerin Verimli Süt Vermesini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Konu, 'Hayvanlar Alemi' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  İneklerin verimli süt vermesi özellikle hayvancılıkla ilgilenenlerin genel arzuları arasında yer almaktadır. Hayvanlarının iyi süt vermesi ile satışlarını arttırmak ve iyi gelir elde etmek isteyenler bakın bakalım nasıl hayvan seçmeli ve nasıl hayvan beslemelilermiş hep beraber öğrenelim.
  İlk olarak aldığınız ineğin genetiği çok önemlidir. Eğer iyi süt veren bir ırktan geliyorsa ne mutlu size. Holstein, Brown Swiss ve Jersey cinsi inekler ırk bakımından sütçü bir ırktan gelmektedir. İnek almak istiyorsanız bu özelliklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Diyelim ki ırkı hallettiniz. İyi süt veren bir ırktan inek aldınız ama inelk hala istediğiniz verimi vermiyor; o halde beslenmesine dikkat edin. İneğinizi beslerken özen göstermezseniz elbette ki istediğiniz sütü vermez. İneğinizi otlak araziye götürüyorsunuz diye asla yemsiz bırakmayın. Yoksa istediğiniz kalitede sütü elde edemezsiniz. Süt ineklerinin sağlıklı ayak, sağlıklı işkembe ve sağlıklı memeye sahip olmaları gerekir ki kaliteli ve istenilen süt miktarını verebilsin. Eğer ineğinizin bu bölgelerinde sorun varsa emin olun sağlıklı süt verme konusunda istenilen verimi elde edemezsiniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  İneklerin verimli sut vermesi doga icin gayet önemlidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş