1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnegöl İçme Suyuna Kavuşuyor

Konu, 'Haberler' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  Hüseyin ŞAHİN ( AK Parti Bursa Milletvekili ) İnegöl Hocaköy içme suyu barajı'nın Mayıs ayı'nda yapılacağı müjdesini vermiştir. TBMM plan ve bütçe komisyonu önceden Eylül ayı itibari ile yapılacak olan bu barajın Mayıs ayı'nda yapılacağını açıklamıştır. Hüseyin ŞAHİN kaynak suyu yetmediği için sonbaharda derin kuyulardan sağlanan suyun şebekeye verildiğini bu sorun çözümü için Hocaköy'de içme suyu barajının yapımına karar verildiğini açıkladı. 2011 yılında baraj yapımı için gerekli çalışmalara başlanmış bu süreç şu sıralar hız kazanarak proje Mayıs ayında hayata geçirilecektir.

  inegol_icme_suyuna_kavusuyor.jpg

  Hocaköy Barajı öncelikle DSİ tarafından yapılacak sonra BUSKİ'ye devredilecektir. Baraj 30 milyon metreküplük suyu tutacak; 400 bin kişinin içme ve kullanma suyu ihtiyacına cevap verecektir. Temel yüksekliği 95,5 metre olup uzunluğu ise 400 metre kadar olacaktır. Yaz aylarında kaynak suyu yeterli gelmediği için su sorunu yaşayan Hocaköy böylece su sorununa cevap bulmuş olacak.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Devlet su işleri tarafından yapılan işler ile bu yılda yapılan bir şey var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş