1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İncesaz Biyografi-İncesaz Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  İncesaz RESİMLER

  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]  [​IMG]

  İNCESAZ  İncesaz'ın tarihi Murat Aydemir Muammer Ketencoğlu akordeonla ve Uğur Işık viyolonselle katkıda bulundu. Ketencoğlu ve Işık'ın katkıları sonraki tüm albüm çalışmalarında da sürdü.

  1999 - 2001 yıllarında grup Türk televizyon tarihinin iz bırakan dizilerinden birine müzik yaptı: İkinci Bahar. Bu dizinin artık piyasada tükenen soundtrack albümü de 2000 yılında yayınlandı (Post Müzik). İkinci Bahar albümü karma bir albüm olduğu için grubun daha ilk albümden benimsediği numaralamaya girmedi. Bu süreçte gruba vurmalı çalgılarda Ahmet Özbilen ve Hüseyin Tuncel katkıda bulundu.

  2001 yılında bas gitarda Akın Aral'ın da katılmasıyla üçüncü incesaz albümü ortaya çıktı: "iki / Eylül Şarkıları" (Kalan Müzik 2002). Bu albüm ağırlıklı olarak bir şarkılar albümüydü ve şarkıları TRT İstanbul Radyosu'nun değerli ses sanatçısı Melihat Gülses okuyordu.

  2003 yılında vurmalı çalgılarda Engin Gürkey incesaz'a katıldı (bu katılım iki albüm boyunca sürdü). Bu ekiple üçüncü albüm tamamlandı ve Mayıs 2004'de yine Kalan Müzik tarafından yayınlandı: "üç / İstanbul'a Dair". Albümde ilk kez klasik yaylı çalgılar dörtlüsünün (kemanlar: Cihat Aşkın ve Hakan Şensoy düzenlemeler ve armoni anlayışı çağdaş çizgiden geri kalmıyordu.

  2001 - 2005 yıllarında incesaz atv'de yayınlanan "Ekmek Teknesi" (yönetmen: Metin Günay) ve TRT'de yayınlanan "Çınaraltı" (yönetmen: Andaç Haznedaroğlu) dizilerinin müziklerini yaptı.

  Dördüncü albüm yüzyıl başlarının zevkini ve modasını yansıtan tangolardı ve vurmalı çalgıların bu albümde öne çıktığı duyuluyordu.

  2006 Mart ayından bu yana incesaz Kanal D'de yayınlanan Sev Kardeşim dizisinin müziklerini yapıyor.

  incesaz Cengiz Özkan. Bu yeni çalışmanın 2007 ilkbaharında yayınlanması bekleniyor.

  Yeni albüm çalışması ve 2006 konserleriyle birlikte gruba Engin Gürkey'in yerine öğrencisi ve yeğeni Türker Çolak katıldı.

  İncesaz'ın bugüne kadar çeşitli projelerde birlikte çalıştığı solistler arasında (alfabe sırasıyla)Sezen Aksu
  Güzin Değişmez
  Melihat Gülses
  Gülcan Kaya
  Çiğdem Yarkın
  Zuhal Olcay
  Oya - Bora
  Cengiz Özkan
  Leman Sam
  Dilek Türkan
  Münip Utandı
  Aşkın Nur Yengi
  bulunuyor.

  incesazMurat Aydemir lavta
  Derya Türkan kemençe
  Taner Sayacıoğlu kanun
  Akın Aral bas gitar
  Türker Çolak vurmalı çalgılar
  Cengiz Onural buzuki
  MÜZİKLERİNİ YAPTIKLARI TV DİZİLERİ  İkinci Bahar Yönetmen: Türkan Derya  Ekmek Teknesi Yönetmen: Metin Günay  Çınaraltı Yönetmen Andaç Haznedaroğlu  Sev Kardeşim Yönetmen: Cankat Ergin  BELGESELLER  Rum Okulları Yönetmen: Enis Rıza Sakızlı  Ege'yi Düşünmek Yönetmen: Enis Rıza Sakızlı  Orada Bir Köy Var Uzakta CNN
  MAİL ADRESLERİ VE İLETİŞİM  info@incesaz.com  .: incesaz resmi web sitesi :.

  biyografilerde şahsi görüş olmaz ama incesaz mükemmelin ötesinde bi grup bence çok fazla dinlenmeli ve müziğin büyüsüne kapılıp uçup gitmeli...En beğendiğim şarkıları ise ÇOK AŞIĞIN VAR DİYORLAR mutlaka dinleyin...eminim hatırlayacaksınız çünkü ıhlamurlar altındada bi kaç bölümde çalımıstı
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  istanbul'un eş anlamlısı sayılabilecek grup. ayrıca da ne zaman dinlesem bana ilk ifade ettiği şey: huzur
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş