1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İnatçı Bir Çocuk İle Nasıl Başedilir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Çocuklarda inatçılık genel itibari ile 2 yaşında başlamaktadır. Aileler özellikle bilinçsiz aileler bu sorun ile baş etmede zorluk yaşamaktadırlar. Sizlere bugün inatçı bir çocuk ile nasıl baş edersiniz onu anlatmaya çalışacağım.

  İnatçı bir çocuk ile nasıl baş edilir?

  *Öncelikle sinirli, öfkeli bir yüz ifadesi ve yüksek ses tonu ile çocuğunuza asla yaklaşmamanız gerektiğini unutmamalısınız. Sakin ve kendinize güvenen bir tavır ile yaklaşmak sizin için olumlu sonuç alma adına son derece doğru bir adım olacaktır.

  *Çocuğunuza yapmak istediği şeyi niye yapmaması gerektiğini açık bir dil ile anlatmalısınız ki inada bindirip yapmaya meğillenmesin.

  *Çocuğunuza ne yapması gerektiğini söylemek yerine ne yapmaması gerektiğini söylemeniz inatçılığını yenmede daha faydalı olacaktır.


  14252037810.07934500.jpg

  *Çocuğunuza gün içerisinde mutlaka zaman ayırmalısınız. 45 dakikanızı ya da 1 saatinizi çocuğunuza ayırıp kaliteli vakit geçirdiğiniz zaman onun inatçılığını yenmeye başladığınızı fark edebileceksiniz.

  *Çocuğunuza istediğinizi direk söylemek yerine seçenekler sunun. Sizin sunduğunuz seçeneklerle aslında istediğinin değil de sizin istediğinizi yaptığının farkına bile varmayacaktır:)
   
  Goksel bunu beğendi.
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İnat bazı çocuklarda savunma mekanizması olarak gündeme gelmektedir, bunun için anlayışlı ve sabırlı olmak gerekmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş