1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İmam Nikahı Duası Arapça ve Türkçe

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bildiğiniz gibi resmi nikahla birlikte toplumumuzun büyük çoğunluğu imam nikahı yaptırmakta. İmam nikahı kıyılırken okunması gereken dua ve Türkçe anlamı şu şekildedir.
  [​IMG]
  Nikah Duası Arapça Yazılışı

  "Allahummec'al haze'l-akde meymunen mubaraken vec'al beynehuma ulfeten ve mehabbeten ve karara; ve la tec'al bey*nehuma nefraten ve fitneten ve firra. Alliihumme ellif beynehuma kema ellefte beyne Ademe ve Havvae ve kema ellefte beyne Muhamınedin ve Hadi'cete'l- Kubra ve kema ellefte beyne Aliyyin ve Fahımete'z-Zehra.


  AlHihumma'ti lehuma evladen salihan ve rızkan vasi'an ve 'umran tavila.

  Allahumme yessir emrahuma ve kessir 'umrahuma verzukhuma rızkan ya hayra'r-razikln. Ve kerrim hulukahuma ve hassin halkahuma vahluf lehuma halefen ya ahsene'l-halikın.

  Allahummesturna bisetrike'l-cemili bi'n-nikahi ani's-sifahi ya settar. Ve la tekşif sırrahuma vağfir şerrahuma ya ğafuru ya ğaffar.

  Allahumme kessir ummete Muhammedin bihurıneti nebiyyike Muhammedin sallallahu aleyhi ve sellem.
  Rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrate a'yunin vec'alna li'l-muttakine imama.

  Rabbena atina fi'd-dunya hasaneten ve fi'l-ahirati hase*neten ve kına 'azabe'n-nar."

  Nikah Duasının Türkçe Anlamı


  Allah'ım! Huzurunda nikahlarını kıydığımız şu iki genci ömürleri boyunca mesud ve bahtiyar eyle; ömürlerine bereket, vücutlarına sıhhat, rızıklarına genişlik ihsan eyle; ahlaklarını güzelleştir, kendilerine yararlı çocuklar lütfeyle. Kendileri*ni doğru yoldan, İslam'ın yolundan ayırma; kötü yollara sapmaktan koru; sırlarını faş eyleme; günahlarını bağışla ey bağışlaması bol Rabbimiz! Allah'ım! Muhammed aleyhi's*selam yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul buyur. Peygamberimize bizden salat ve selam ulaşır. Rabbimiz! Bizi cehennem azabından koru.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş