1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İks Sistemine Nerden Girilir

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında orixa tarafından paylaşıldı.

 1. o

  orixa Yeni Üye

  iks girişi nasıl yapılır, iksye giriş ekranı iks ye giriş sayfası.

  İks Ye Nerden Girilir

  Ögrencilerin tüm bilgilerinin yer aldığı bir sistemdir. Bu sistemde Veliler giriş yaparak öğrencilerinders notu, öğrenci durumu vb birçok bilgilere ulaşabilirler. Sisteme giriş yapmak için vatandaşlık numarası ve öğrenci numarası gerekmektedir.


  iks öğrenci veli girişi

  iks öğretmen girişi
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İKS uygulamaları hakkında
  İKS uygulaması hakkında yazı

  [​IMG]
   
 3. M

  Mavi Sağlık Ekibi

  Ek bilgi olarak şunlarıda konumuza ekleyelim.

  İks Sistemi nedir,
  iks sistemi ne zaman açılacak,
  iks sistemi hakkında

  İks Sistemi - İKS SİSTEMİ GİRİŞLERE AÇILDI

  Planlanan ve yapılan çalışmaların ardından İKS sistemi 2011 Mayıs ayı itibariyle uygulamaya açılmıştır.Bu bağlamda okullarda görev yapan öğretmen ve yöneticilerin yapacakları iş ve işlemler aşağıda belirtilmiştir.

  1.Öğrencilerin veli bilgilerinin eksik kısımlarının tamamlanması ve güncellenmesi

  2.İKS sistemine MEBBİS üzerinden veri girişlerinin yapılması öğretmen ve yöneticilerin Algısal Yarar Ölçeklerini doldururken kişisel MEBBİS sifreleri ile modüle kendi sayfalarından giriş yapmaları..

  Yeni başlatılan sistem İKS İlköğretim Kurumları Standartlı olarak açılımını yapabiliriz. İKS'yle amaç okullardaki veli öğrenci ve öğretmenlerin kurumlarıyla ilgili doldurdukları anketlerle kurumun genel durumuna dair fikirler edinmek ve ileride İKS sayesinde okullardaki teftişi kaldırmayı planlıyor.

  Tüm illerde uygulanmaya başlayan İKS'nin değerlendirmeleri yapılmaya başlandı ve veliler öğrenciler ve öğretmenler 31 Mayıs'a kadar İKS'de anketleri doldurmaya devam ediyorlar. Öğretmenlere okullarıyla ilgili toplam 34 soru yöneltiliyor ve bu sorularla okulun hangi alanda yeterli hangi alanda yetersiz olduğu ölçülüyor.

  Mebbis Ana Sayfa İçin tıklayınız

  İKS Öğretmen Girişi İçin tıklayınız
   
 4. Bir türlü giremedim
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş