1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İkiz gebelik anneleri korkutmasın

Konu, 'Gebelik' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]
  İkiz bebek anne ve babaları olmak zor ve çift sorumluluk gibi gözükse de aslında deneyimlemenin son derece keyifli olabileceği bir durumdur.

  Ailelerin en çok korktuğu şey, ikiz çocuklara gelişim ve eğitimlerini doğru verip veremeyecekleri, tam anlamı ile yetip yetemeyecekleridir.

  Aslında bu konularda tereddütlü olmaları son derece doğaldır. Fakat bazı ayrıntılara dikkat edildiği takdirde onların birlikte başarılı ve düzgün bireyler halinde büyüdüklerine şahit olmak bir anne-baba için en büyük mutluluk olacaktır.

  İkiz bebek yetiştirmenin kilit noktaları şunlardır:

  • Her şeyden önce onları ayrı bireyler olarak yetiştirmeye özen gösterin. Doğum günlerinde iki pasta alın ya da birbirinin aynısı kıyafetler almayın, okulda ayrı sınıflara yazdırın, ayrı sorumluluklar verin, birine kızdığınızda diğeri de bundan nasibini almasın, ikisine de ayrı ayrı eşit zamanlar ayırın…
  • İkisinin arasında hep var olacak rekabet duygusuna siz de kapılıp onları bu duygularını kullanarak birbirleri ile yarışmaya teşvik etmeyin. Kardeşler arasında çatışmaya sebep olurusunuz.
  • Mükemmel bir anne-baba profili maalesef ki yoktur. Bu yüzden kendinizi bu konuda suçlu hissetmeyin… Bazen yanlış kararlar verebilirsiniz.
  • Onları hiçbir şekilde birbirleri ile kıyaslamayın. Başkalarının önünde eleştirmeyin.
  • Bazen yaşayacağınız problemlerde her zaman adil olamayabilirsiniz. Bu bir sorun değil ya da siz anne ve babalık görevinizi yerine getirmemiş olmazsınız. Bunu kafanızda büyütmeyin, gayet doğaldır!

  İkiz anne ve babası olmanın keyfini çıkartmayı zaman içerisinde öğrenebileceğinizi unutmayın. Özetle yapacağınız tek şey, her ikisinin hayatını ikiz olarak tasarlamamanız olacaktır…

  İkiz olmanın keyfini yaşatın; fakat bireysel hayatlarını sürdürme ve kurma konusunda ayakları üzerinde sağlam duran bireyler yetiştirmenin önemini sakın unutmayın ve onlara da unutturmayın!
   

  Ekli Dosyalar:

 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  İkiz bebek istemişimdir sonra bir tanesini görünce Rabbim sen hayırlısını verirsin dedim :)
   
 3. Nursena

  Nursena Admin

  Bizim arkadaş şu an ikiz bekliyor Kamurancım bebeklerini hayırlısı ile doğurursun inşaallah canım :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş