1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İkiz Çocuklarda Eğitim Nasıl Olmalı?

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında fulya tarafından paylaşıldı.

 1. f

  fulya Yeni Üye

  İkiz Çocukların Eğitimi Nasıl Olmalı, İkizlerin Eğitimi Nasıl Olmalı, İkiz Çocukların Eğitimi hakkında bilgiler

  İkiz çocukların yetenekleri ve gelişimleri birbirinden farklı olabilir.Ancak aile bireyleri ve çevre, benzer gelişim beklediğinden özellikle bazı yetenekleri daha kısıtlı olan ikizi diğeriyle karşılaştırarak onun psikolojik olarak kötü etkilenmesine neden olabilirler.

  Okul hayatı başladığında genellikle çocuklar aynı okulda ve aynı sınıfta eğitim almaya başlarlar. Aslında önerimiz çocukların farklı sınıflarda, farklı öğretmenlerle eğitim görmeleridir. Çocukların karakter özelliklerini öne çıkarmalarını sağlayacak olan yöntem budur. Zira daha dışa dönük olan kardeşin başarısı altında ezilen diğer kardeş, bir süre sonra elinden gelen çabayı göstermekten de vazgeçebilir ya da daha başarılı olduğu alanlarda geri çekilme davranışı gösterebilir.

  Çocukların kendi alanlarında ve başarılı oldukları derslerde kendilerini ortaya koyabilmelerini sağlamak için ayrı sınıfların daha sağlıklı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

  Aynı şekilde daha büyük çocuklar için de dershane ve okul seçimlerinde yine bu durum dikkate alınmalıdır. Çocukların özel olarak ısrarı yoksa beraber aynı dershanede ya da sınıfta olma gibi bir istekte bulunmuyorlarsa farklı yerlerde eğitim almalarını sağlamanız gerekir. Bu onların karakter özelliklerinin ortaya çıkmasını ve sağlıklı bir gelişim göstermelerini sağlayacaktır.

  Psikolog Serap Duygulu
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  İkiz çocukların eğitimi çok önemli sonuçta ikiside farklı kişilik olusturacak
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş