1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İkiz Bebeklerde Uyku Sorunu

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Bal Arısı tarafından paylaşıldı.

 1. B

  Bal Arısı Yeni Üye

  Çoğul anne babaları yeterli uyuyabildikleri taktirde bebeklerine yeteri kadar zaman ayırabilmektedirler. Uyku bebekleri büyütürken anneninde kendini toparlamasını sağlamaktadır. Düzensiz uyunan uyku bebeklerin yetersiz uyumalarına neden olmaktadır. Bu nedenle ikiz çocuğunuz varsa bebeklerinizin büyüdükçe düzene girecek uyku düzenleri için öncelikle anne babanın uyku düzenlerini oturtmaları gerekmektedir.

  Bebeğiniz çoğu zaman ağlar; her ağladıklarında onlara güven vermek amacı ile yanlarında olmanız gerekmektedir. Uyku düzeni ile beraber bebeğinizin uyku düzenini de oluşturmanız gerekmektedir.

  Bebeklerinizin daha kolay uyuyabilmesi için onları banyo yaptırabilir; etraftaki uyaranları en az düzeye indirebilirsiniz. İlk zamanlar aynı beşikte yan yana uyumak onları rahatlatacaklardır. Zaten bunu zaman içinde size hissettireceklerdir.

  Anne fiziksel açıdan uykusuz ve enerjisiz kalırsa bebeklerine faydalı olamaz; bu nedenle uyku ihtiyaçlarına ebeveynler de özen göstermelidirler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş