1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İhsan Kabil Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  ihsan-kabil.jpg

  İhsan Kabil sinema yazarıdır. 1959 yılında İstanbul'da doğan İhsan Kabil Darüşşafaka Lisesi'nde okumuştur. Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümünden mezun olup bu üniversitenin sinema kulübünde faaliyetlere katılım göstermiştir. Gelişim sinema, gösteri, sinema gibi dergilerde tercüme, film eleştirileri ve derlemeler yayınlamıştır.

  ABD'DA Ohio State üniversitesi tercihinde bulunarak yüksek lisansını burada tamamlamıştır. Bilim ve sanat alanında sinema seminerleri düzenlemekten büyük keyif almıştır. Ayşe Şase ile Kanal 7'de film yorumları yapmıştır. Sinema yazılarını Zaman, Dergah, Yeni Şafak ve İzlenim gibi dergilerde yayınlamıştır.

  2005 yılında Eurimages'in Türkiye temsilciliğine getirilmiş olup iki yıl bu görevini sürdürmüştür. Avrupa Ses gözlemevi' nin Türkiye temsilciliğini bir yıl sonra yakalama başarısını göstermiştir. Kazakistan Almatı ve İran Fecr Film Festivallerinde jüri üyeliği yapma şerefine nail olmuştur. Danışmanlık ve film yapımcılığını TRT'de yapmıştır. Sinema etkinlikleri yöneticisi olarak İstanbul Kültür A.Ş'de görev almıştır. Sinema değerlendirmelerini Star gazetesinde yapma tercihinde bulunmuştur.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Daha önce eserlerinden hiç haberdar olmamış idim..
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  İyi bir eleştirmen diye biliyorum diğer meziyetleri hakkında benimde bilgim yoktu.
   
 4. Netice

  Netice Yeni Üye

  Dünya çapında eleştirmen mi? Dünya çapında iz bırakacak kişilere ihtiyacımız var.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş