1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İbrahim Tatlıses Biyografi-İbrahim Tatlıses Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Türkiye'nin en ünlü şarkıcısı İbrahim Tatlıses inşaatta türkü söylerken onu fark etmesiyle Tatlıses'in büyük yolculuğu başlamış oldu. Önce Adana'da ardından Ankara'da çeşitli gazinolarda sahneye çıktı. Sesinin güzelliği ve güçlülüğü şöhretini kulaktan kulağa yaydı. Yetmişli yılların ortalarına doğru artık İstanbul'a gelmişti.  1977 yılında çıkardığı "Ayağında Kundura" adlı kırkbeşlik plakla tüm Türkiye'ye sesini duyurdu. Ardından "Sabuha" "İnsanlar" ve "Fosforlu Cevriyem" gibi albümlerinin satışı milyonları aştı.  İbrahim Tatlıses 90'lara da hızlı girdi. Önce "Ah Keşkem" adlı albümüyle çıktı hayranlarının karşısına. Ardından da 1993 yılında birçok bestecinin katkıda bulunduğu "Mega Aşk" albümünü çıkardı.  1994 tarihini taşıyan "Haydi Söyle" albümü Burhan Bayar "Tombul Tombul" gibi parçalar herkesin diline dolandı.  İbrahim Tatlıses biraz da temizleyerek 1995 yılında "Klasikleri" adını taşıyan albümde bir araya getirdi. 1996 tarihli "Ben De İsterem" adını taşıyan albüm geleneği bozmayarak yine satış rekoru kırdı. Özellikle albümdeki "Fırat" türküsü uzun süre akıllarda kaldı. Hatta bu isimle bir dizi bile çekildi.  Tatlıses ertesi yıl Kayahan'ın "Odalarda Işıksızım" Sezen Aksu'nun "Erkekler" gibi şarkılarını yorumladığı "At Gitsin" albümünü piyasaya sürdü.  İbrahim Tatlıses çeşitli sanatçılara video klip yönetmenliği yaptı.  İlerleyen süreçte önemli bir ekonomik güç haline gelen Tatlıses müzik dışında yaptığı her şeydi.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  iyilesir iyilesmez gene ona buna cemkirmeye ve tehdit etmeye baslayarak eski gunleri aratmiyacagini gostermis yuce kisilik.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş