1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

İbrahim Saraçoğlu'ndan Doğru Beslenme Önerileri

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında neval tarafından paylaşıldı.

 1. n

  neval Yeni Üye

  İbrahim Saraçoğlu Doğru Beslenme Önerileri
  Su içmek için susamayı beklemek doğru mu?
  Doğru Beslenme Önerileri

  [​IMG]
  Doğru ve sağlıklı beslenmek oldukça önemli Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu beslenme önerisinde bulundu. İbrahim Saraçoğlu'nun doğru beslenme önerilerine kulak vererek daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz. Bunun için sağlıklı beslenme kurallarını ihmal etmeyin.

  İbrahim Saraçoğlu Doğru Beslenme Önerileri
  Beslenme kültürünün değişmesiyle ortaya çıkan hastalıklar
  Sağlıklı beslenme, eğer sağlıklı besin var ise vardır. En önemlisi beslenme bir kültürdür. Her toplumun farklı bir beslenme şekli, farklı bir beslenme kültürü vardır. Mesela İskandinavlar kahvaltıda balık yerler. Bizde kültür yok Beslenme kültürünü değiştiren toplumlar sağlık sorunlarıyla karşı kaşıya kalırlar. Sağlıklı beslenmenin temelinde beslenme kültürü vardır.

  Beslenme kültürü değiştiği için hastalıklarda hızla vücudumuzda yayılmaktadır. Şeker hastalığının, genç kızlarda yumurtalık kistlerinin, adet düzensizliğinin, tüylenmenin hızla yaygınlaşması; erkeklerde ise sperm sayısının düşmesi beslenme kültürümüzü değiştirdiğimiz için söz konusu oldu.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  İbrahim Saraçoğlu'nun doğru beslenme hakkındaki önerileri çok önemli sağlık açısından mutlaka bu önerilere kulak asmalıyız
   
 3. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  sağlık açısından mutlaka bu önerilere kulak asmalıyız
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş