1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hz Adem Nasıl Yaratıldı ?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Hz Adem'in Nasıl Doğdu ? ,
  Hz. Adem Nasıl Yaratıldı ? ,

  Hz Adem Hakkında Bilgiler


  Kur'an-ı Kerim'de Yüce Allah'ın ilk insan tasarımı şöyle açıklanır: Bir zamanlar, Rabbin meleklere: Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım demişti. Melekler: Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın?. Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve bütün eksik sıfatlardan tenzih ediyoruz. dediler. Allah da onlara: "Şüphesiz ki ben sizin bilmediklerinizi bilirim" dedi. (el-Bakara, 2/30)

  Allahü Teala yaratılışla ilgili olarak şöyle buyurur: "Andolsun biz insanı çamurdan, bir süzmeden yarattık. Sonra onu bir nutfe (sperm) olarak sağlam bir karar yerine koyduk. Sonra nutfeyi alaka (embriyo) ya çevirdik. Alakayı (embriyo) bir çiğnemlik ete çevirdik, bir çiğnemlik eti kemiklere çevirdik, kemiklere et giydirdik. Sonra onu bambaşka bir yaratık yaptık. Yaratanların en güzeli Allah, ne yücedir." (el-Mü'min", 23/12-14)

  Sizi topraktan yaratmış olması onun ayetlerindendir. Sonra siz (her tarafa) yayılır bir beşer oldunuz." (er-Ram, 30/20.)
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  İyiki yaratılmışız. Allah'a hamd ve sena olsun.
   
 3. E

  Elif Dilara Yeni Üye

  Rabbime şükürler olsunki bizleri yaratmış
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş