1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hüsnü Şenlendirici Biyografi-Hüsnü Şenlendirici Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  1976 yılı Bergama doğumlu Hüsnü Şenlendirici Babası Ergün Şenlendirici (trompet) gibi müzikal bir geleneğe sahip bir ailenin üyesi olan Hüsnü de 5 yaşında klarnet çalmaya başlar. Özellikle 12 yaşına kadar Ege ve Anadolu'nun çeşitli kültürleriyle müzikal yolculuğa çıkar.

  1988'de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Eğitim Bölümüne girer profesyonel müzik yaşamını böylece zenginleştirir.

  Başta Türk Müziğinin çeşitli dallarındaki sanatçılar olmak üzere Mercan Dede...

  1996 yılında 9. Uluslararası İstanbul Caz Festivali konserleri gibi. Laço Tayfa grubundan bağımsız olarak da çalışmalar yürüten Hüsnü Şenlendirici T.C. Başbakanlık  Tanıtma Fonu ve Kültür Bakanlığının katkılarıyla 2002 yılında gerçekleşen "Anadolu Güneşi" projesi kapsamında Lütfi Kırdar Salonunda Kubat ve Belkıs Akkale'ye Senfoni Orkestrası’na eşlik etti. Ayrıca Aya İrini'de Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ile ve Adana Senfoni Orkestrası ile solist olarak konserler verdi. Şenlendirici ayrıca Yavuz Turgul-Mustafa Oğuz'un yönetmenliğinde çekilmekte olan yeni bir TV dizisinin müziklerini besteledi ve düzenledi.

  Grubu Laço Tayfa ile gerçekleştirdiği ve Şenlendirici’nin iki bestesinin yer aldığı "Hicaz Dolap" başlığı altında 11 şehirlik bir Türkiye turnesini gerçekleştirdi. 2003 yazında most production tarafından düzenlenen açık hava konserleri kapsamında grubu laço tayfa ile karşı tarafın Klarnet devi Vasilis Saleas'la muhteşem bir konser verdi.

  Usta klarnetçi Hüsnü Şenlendirici solo albümü için ekim 2004'te stüdyoya girdi albüm çok yakında Doublemoon etiketi ile müzik severlerin beğenisine sunulacak
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  disko kralı'ndaki canlı performansıyla dikenlerimi tüy tüy etmiş sanatçı.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  ergun senlendirici'nin mahdumu olur kendileri..
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş