1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hümeyra Hatun Kimdir?

Konu, 'Televizyon' kısmında Mevsim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Mevsim Yeni Üye

  Muhteşem yüzyıl dizisindeki Firuze Hümeyra hatunmuş, gerçekte Hümeyra hatun kimdir hayatı hakkında bilgi var mı yoksa hayal ürünü mü?
   
 2. T

  TAHAM Yeni Üye

  Hümerya yada Hümeyra diye biri ile tarihte bir vuku bulmamış ben bulamadım.
   
 3. b

  berna Yeni Üye

  1. Beyaz tenli kadın. 2. Hz. Aişe'nin lakabı.
   
 4. G

  Güliz Yeni Üye

  zorlama ile çıkan bir karakter, gerçekten casus olarak sokacak olsalar onu bir şekilde saraya sokarlardı kadın ilk bölümde açından ölecek ti hatırlayın. Sonra gördüğü Rüyalar filan. Bırakın bence sonunu iyi yapamadılar.
   
 5. f

  fatma Yeni Üye

  İleri ki bölümler de karşımıza çıkar mı dersiniz?
   
 6. B

  BELGİN Yeni Üye

  Bence resmen battılar yani başı ile sonu belli olmayan bir durum.
   
 7. a

  aleyna Yeni Üye

  Kaynaklarda böyle bir hatun bulamadım senaristlerin heyecanı aklı sıra.
   
 8. !pek

  !pek Admin

  Hümeyra hatun

  Firuze’yi karşılayan askerlerden biri “Hümeyra hatun, Şah Tahmasb ve Firuze Begümhan sizi çok merak etmişler” dedi ve böylece Firuze’nin gerçek adı ortaya çıktı. Aynı zamanda Firuze Begümhan isimli birinin de gerçekte var olduğu ortaya çıktı.

  Şah Tahmasb Kimdir?

  Burada bahsedilen Şah Tahmasb Safevi hanedanlığının ikinci padişahıdır. (Şah İsmail’in oğludur) 1524-1576 yılları arasında hükümdarlık yapmıştır. Şimdi Firuze Begüm Han’ın ve Hümeyra hatun’un kim olduğu ve gerçekte tarihte böyle kişiler olup olmadığı büyük merak konusudur
   
 9. a

  angel Yeni Üye

  hümeyra hatunun resmi yokmudur
   
 10. M

  Misafir Misafir

  Bir konuda senarist faka bastı: Adının Firuze begüm olduğunu, hanedanda şah Tahmasp'a karşı ve ondan kaçan biri olduğunu savundu, ibrahim paşa da araştırdı ve söylediklerini doğruladı, Sonra adamları ''Hümeyra hatun'' diye seslendi buraya kadar tamam da, Madem Firuze begüm Tahmasp'tan kaçan birisi neden ikisinin adı aynı anda anılıp ''Şah Tahmasp ve Firuze Begüm sizi çok merak ettiler'' dedi?? Firuze begüm tahmasp'ın yanında biri çıktı ve hanedanın Vezirinin bunu öğrenememesi de çok saçma.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş