1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hülya Avşar Biyografi-Hülya Avşar Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  HÜLYA AVŞAR  Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocukları olarak liseyi bitirdikten sonra öğrenimine devam etmedi. Küçük yaşta yaptığı evlilik çabuk sona erdi ve Mehmet Tecirli'den boşanması Avşar'ın yaşamını tamamen değiştirdi.  Türkiye kamuoyu Hülya Avşar adıyla ilk kez Bulvar Gazetesi'nin düzenlediği Kainat Güzellik Yarışması'yla duydu. Yarışmada birinci seçilmişti seçilmesine ama başından geçen evlilik nedeniyle tacı geri alındı. Bu olay daha sonraki yıllarda onun "taçsız kraliçe" olarak anılmasına neden olacaktı.  Tacı elinden alınmış olsa da yeni bir yüze ihtiyaç duyan sinema camiası "Öğretmen" ve "Salkım Hanım'ın Taneleri" adlı filmler izledi. Tomris Giritlioğlu'nun yönettiği "Salkım Hanım'ın Taneleri"nde büyük beğeni topladı.  Ard arda çektiği filmler ününe ün katarken önce şarkıcılığa ardından program sunuculuğuna ve nihayet tiyatroculuğa başladı.  Sanatçı yönünün yanı sıra özel yaşamıyla da çok konuşulan Hülya Avşar 1997 yılında Kaya Çilingiroğlu ile evlendi. Avşar'ın bu evlilikten Zehra adında bir kızı oldu.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  fazıl say'ın kendisine karşı, sarf ettiği "onu hasta olarak görmek lazım. ama tedavi görmesi şart" sözlerinden ötürü açtığı davayı say'ın kaybetmesi üzerine "kaybedecekti zaten. çok havalanmıştı. havasını söndürdük" demiş olan zat.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş