1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hitman Blood Money (PC) oyunu Tam Çözümü

Konu, 'Çocuk Parkı' kısmında Nazire tarafından paylaşıldı.

 1. N

  Nazire Yeni Üye

  Hitman: Blood Money (PC) Tam Çözümünü sunuyoruz.
  Hitman Blood Money (PC) oyunu nasıl oynanır?
  Hitman: Blood Money (PC) incelemesi.

  Hitman: Blood Money (PC) Tam Çözüm

  türü
  Aksiyon

  yapımcı
  IO Interactive

  yayıncı
  Eidos

  çoklu oyuncu
  Yok

  pc incelemeleri için kullanılan test sistemimiz
  İşlemci: AMD Athlon64 X2 5000+
  Anakart: Sapphire Pure CrossFire 3200 Advantage
  Ekran Kartı: 256MB Sapphire X1950GT
  Bellek: OCZ Special Ops Edition 2 X 1GB Dual Kit
  Sabit Disk: Seagate Barracuda ES 750GB
  Güç Kaynağı: OCZ High Power 500 Watts
  Klavye: Genius Slimstar 310
  Mouse: Genius Ergo 525

  minimum sistem
  Pentium 4 1.5 GHz veya Athlon XP ve üstü işlemci, 512MB RAM, Direct3D 9 ve Pixel Shader 2.0 destekli ekran kartı, 5GB boş hard disk alanı


  Okuyacağınız tam çözüm normal zorluk seviyesinde hazırlanmış olup, her bölüm Silent Assassin ödülü ile bitirilecek şekilde anlatılmaktadır. Oyun aralarındaki silah gelişimlerine gerek duyulmamış, her bölüme standart ekipmanlarla başlanılmıştır. Sizler oyunu pek çok farklı yolla tamamlayabilirsiniz.

  Bölüm sonlarında değerlendirme puanları ve karşılığında para alacaksınız. En büyük ödül olan Silent Assassin unvanını alabilmek için; hedefler haricindeki cesetlerin kimse tarafından bulunmaması, hiç tanığın kalmaması, kameralara hiç yakalanılmaması veya kamera kayıtlarının çalınması, takım elbise ile bölümün tamamlanması ve hedefler haricinde fazladan insan öldürülmemesi gerekmektedir.

  Püf noktaları:

  - Kaza süsü verilerek öldürülen sivil cesetlerinin bulunması bölüm sonu notunuza eksi puan olarak yansımaz.
  - Kılık değiştirdiğinizde aynı kıyafete sahip düşmanlar tarafından fark edilebilirsiniz. Bu nedenle insanlar size dönüp baksa bile hiç istifinizi bozmadan yolunuza devam edin. Fazla sabit durursanız insanlar sizden şüpheleneceklerdir.
  - Düşmanınızı bayıltmanın kolay bir yolu da silahla arkasından yaklaşıp kendinize korunma almanız ve kafasına vurmanızdır. Bu şekilde hem boş yere şırınga harcamazsınız hem de korkuluklardan aşağı düşmanınızı atabilirsiniz.

  Tam Çözüm:

  Alıştırma BölümüDead of a Snowman

  Alıştırma niteliğinde olan bu ilk bölümde yapacaklarımız bir bir anlatılıyor. İstediğiniz kadar kişiyi öldürebilir veya sessizce ilerleyebilirsiniz. Çünkü sadece bu ilk bölüme mahsus olarak puan verilmiyor.

  Sol taraftan devam edip üst platforma çıkın. Kapıya doğru ilerleyin. Görevli yanımıza gelecek. Kolayca icabına bakacağız. Sol taraftaki kapıdan hediye dükkânına girin. Camdan dışarıya baktığınızda iki kişinin konuşmaya daldığını göreceksiniz. Dikkatlerini dağıtmamız gerekli. Sağ taraftaki açık pencereden dışarıya bozuk parayı atın ve ikisinin de ilgisini o yöne çekin. Böylece kapıdan çıkıp ilerlediğinizde sizi görmeyecekler. Dümdüz ilerleyip tiyatroya girin.

  Holün sonunda işkence yapmakla meşgul bir korumaya rastlayacaksınız. Hiç onlarla ilgilenmeyip sağ taraftaki bölümden üst balkona çıkabilirsiniz. Fakat görevliyi öldürmek isterseniz arkasından sinsice yaklaşıp boğabilirsiniz. Balkona ulaşınca karşı tarafa atlayın ve köşedeki pompalı tüfeği alın. Kapının kilidini açıp içerideki iki kişiyi de öldürün. Cesetleri sürükleyerek sol ve karşı tarafta bulunan kutulara saklayın. Hemen akabinde dolaba gizlenin. Dolaba saklandığınızda bilim adamı içeriye girecek. Onu da fiber kablonuzla haklayın. Elbisesini ve yerdeki kartı alıp odadan çıkın.

  Kartınızı kullanıp kapıdan çıkın ve düz devam edin. Soldaki ilk odaya girin. Kutunun üstündeki silahı alın. Yerdeki tepsiyi alınca silahınızı tepsiye saklayın. Devam edebilmeniz için üzerinizde silah olmamalı. Koridordan ilerleyin ve görevlinin üzerinizi aramasına izin verin. İçeri girince tepsiyi yere bırakın ve silahınızı geri alın. Asansör boşluğundan atlayın ve aşağıdaki düşmanı öldürmek için fiber kablonuzu kullanın. Tekrar aşağı inin ve duvardaki elektrik kontağını bozun. Böylece içeri girdiğinizde kimse sizi göremeyecek. Eğilin ve sol duvara yapışıp dümdüz ilerleyin. Sonunda tuvalete gireceksiniz. Burada silahınızı çıkarın ve adamın arkasından yaklaşıp kendinize koruma alın. Devam ettiğinizde kimse size ateş etmeyecek. Masada oturan üç adamı da vurun. Bir tane de arka taraftan gelecek onu da hakladıktan sonra tutmakta olduğunuz adamı bayıltın ve merdivenden çıkın.

  Dürbünlü tüfeği alın ve dışarıdaki üç hedefi bulup öldürün. Hemen yan taraftaki bölümden balkona çıkın. Duvara yaslanıp, borudan aşağı inin ve sol taraftaki kapıdan ofise gidin. İçeri girince yerdeki zehir şırıngasını alın ve yukarı çıkın. Sekreter ve adamın konuşması bitene kadar bekleyin. Adamı camdan aşağı itin. Sekreter ortada yokken odaya girip kolasına zehir koyun. Dışarıda durup ölmesini bekleyin. Ardından hedefimizin içinde bulunduğu odaya girin. Mini ara videodan sonra adamın arkasına geçip ona da zehir verin ve pencereden dışarı çıkın. Sol tarafta bombayı ve patlatıcı kumandayı alıp devam edin. Pencereden girin. Bombayı köşedeki düzeneğe yerleştirin ve biraz uzaklaşıp patlatın. Aşağı inince eflatun kıyafetli adamı öldürüp köşedeki kapıdan çıkın ve alıştırma bölümünü tamamlayın.

  Hideout

  Kısa süreliğine Ajan 47nin gizlendiği yere konuk oluyoruz. Burada her türlü silah ile atış talimi yapabilirsiniz. İşiniz bitince arka taraftaki kapıdan dışarı çıkın ve ilk gerçek görevinizi alın.

  Bölüm 1Vintage Year

  Sol taraftan haritanın kuzey doğusuna ilerleyin. Devriye gezen askere dikkat edip en soldan ilerleyerek yamacın köşesine gelin. Asker kamyonete doğru yürümeye başlayınca evin önündeki tahta kısımdan ilerleyerek en aşağıya kadar inin. İskelede sigara içen görevliyi boş verin. Çok yaklaşmadıkça bizi görmüyor. Sol taraftan ilerlemeden evvel mutlaka durup bekleyin. Asansörden bir çalışan çıkacak ve tekrar asansöre binene kadar hiçbir hareket yapmadan öylece durun. Görevli asansöre binince ileride sigara içen askere doğru yürüyün. Bayıltıcı iğnenizle bayıltın ve adamı kutuların arkasına kadar sürükleyin. Burada kıyafetlerini alın ve asansör gelince binip yukarı çıkın.

  Asansörden inince sağ tarafa gidin. Kapıdan geçip merdivenlerden çıkın. Yukarı varınca kapıdan dışarıya çıkın. Ana hole ulaşacaksınız. Ön kapının olduğu yerdeki merdivenlerden yukarı çıkınca koridorun en soluna gidin ve kimse bakmıyorken içeri girin. Müziğin ritmine kendini kaptırmış olan ilk hedefinizi zehirli şırınganız ile öldürün.

  Asansöre geri dönün. Bu sefer sol taraftan ilerleyip uyuşturucu laboratuvarına gidin. Görevlilerin arasından geçip fıçı görünümlü gizli kapıya ulaşın ve kapıdan geçin. Dümdüz ilerleyin ve fıçıların arkasındaki kutunun olduğu yerde bekleyin. İkinci hedefimiz gelecek ve masadan biraz kokain çekecek. Sessizce bekleyin ve kapıya geldiğinde hemen üstüne atılıp zehirli şırınganızı kullanın. Cesedini kutuya sakladıktan sonra asansörle aşağı inin. Takım elbisenizi giyip, çıkış noktasına ulaşın.

  Bölüm 2Curtains Down

  Bölüme başlar başlamaz hemen sol taraftaki vestiyere gidip konuşun. Ajan 47 tabancayı alıp cebine saklayacak. Köşedeki tuvalete girin ve kutunun köşesinde bekleyin. İçeriye mavi elbiseli görevli girince kimseye görünmeden bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbiselerini alın ve adamı kutunun içine saklayın. Dışarı çıkınca, silahı alet çantasının içine saklayın. Merdivenlerden inip sola gidin. Koridorun sonunda polisler üzerinizi arayacak ve içeri girmenize izin verecekler. Merdivenlerden aşağı inin.

  Yerde boya işi yapan görevlinin olduğu odada sol taraftan inin ve çift kapıdan çekip çalışanlarla dolu olan hole çıkın. Sola doğru devam edin, köşeden dönün ve kapıdan girip yukarı çıkın. Beyaz duvarlı hole ulaştığınızda köşede sandalyede oturan korumanın fazla dikkatini çekmeden cellat rolünü oynayan oyuncunun odasına girip dolaba saklanın. Gelip silahını masaya bırakacak ve tuvalete gidecek. Bu sırada silahı değiştirip hemen karşıdaki odaya girin. Sol taraftaki demir merdivenlerden en yukarıya çıkın. Kapıdan geçip diğer görevliye yakalanmadan avizenin bağlı olduğu makaraya bomba yerleştirin. Uç tarafta bulunan merdivenden inin. İlerleyince aşağıya açılan bir bölüm göreceksiniz. Aşağıya inin ve opera salonunu net bir şekilde görecek vaziyette beklemeye başlayın. Burada oyunu kayıt edebilirsiniz.

  Birinci hedefimiz kazayla arkadaşı tarafından öldürülünce diğer hedefimiz de koşarak opera salonuna girecek. Tam avizenin altına geldiğinde tökezleyecek ve yere kapaklanacak. Bu esnada bombayı patlatın. Başarırsanız, iki hedefi de kaza süsü ile öldürmüş olacaksınız. Eğer hedefinizi kaçırırsanız kayıt noktanızdan yeniden başlayabilirsiniz.

  İki hedefiniz de ölünce tekrar yukarıya çıkın ve demir merdivenlerden aşağı inip beyaz hole ulaşın. Geldiğiniz tüm yollardan geri dönerek lobiye ulaşın. Tuvalete girip kıyafetinizi giyinin ve çıkış noktasına ulaşın.


  Bölüm 3Flatline

  Solunuzdaki polisleri boş verip yolu dümdüz takip edin. S harfi çizdikten sonra ana kapının sol tarafında kalan kısma ilerleyin. Kilitli vaziyette cam bir kapıya rastlayacaksınız. İçeri girin. Bir kez daha kilitli kapı göreceksiniz. Oradan da girince arka bahçeye ulaşacaksınız. Sağ tarafa ilerleyin ve duvardaki elektrik kontağını bozup hemen saklanın. Polis tamire gelince arkadan yaklaşıp bayıltıcı iğnenizi kullanın. Elbisesini çalın ve polisi çöp konteynerine atın. İçer girin. Masadan giriş kartını alın. Ayrıca video kayıtlarını da çalın ki kameralara yakalanmayın.

  Kartla geçeceğiniz iki kapının ardından sağdaki merdivenlerden aşağı inin ve koridorun sonuna kadar gidin. Açık bir konteyner göreceksiniz. Orada bekleyip beyaz kıyafetli görevli gelince şırınga ile bayıltıp elbisesini çalın ve adamı konteynere saklayın. Şimdi geldiğiniz taraftan yukarı çıkın ve hücrelerin olduğu yere geçin. Alt kata inip ajanın yanına ulaşın. Minik bir video izleyeceksiniz. Ajanı geçici olarak bayıltacağız. Görevliler ise öldüğünü sanıp morga yollayacaklar.

  Şimdi sırada diğer üç hedefimizi öldürmek var. Kartla geçilen iki kapının ardından sağdaki kapıdan çıkın ve sola devam edin. Merdivene kadar ulaşın ve yukarı çıkın. Haritada orta kısımda ünlem ile gösterilen yerde avizeye bomba koyacağız. Bombayı yerleştirince aşağıya eflatun bornozlu hedefimizin gelmesini bekleyin. Dünya maketinin yanında içki içerken bombayı patlatın ve düşmanı kaza süsü vererek öldürün.

  İkinci hedefimize de bu katta tuzak kuracağız. Kapısında A yazan odayı bulun. İçeri girip balkona çıkın. Hedefimiz yan odada ise çıkmasını haritadan bakarak bekleyin. Mutfakta kimse yokken içeri girin ve tüpün gazını açın. Biraz sonra hedefimiz mutfağa girdiğinde kaza süsü ile ölecek.

  Son hedefimiz ise alt katta halter çalışıyor. Vücut aletlerinin olduğu bölüme gidin ve hedefimizin halter çalışmasını bekleyin. Çalışırken sinsice arka tarafına geçebilirsek halteri ittirip kaza süsü vererek öldürebiliyoruz. Fakat kimsenin sizi görmediğine emin olun. Hedefimizi öldürünce artık çıkış noktasına gidebiliriz.

  Polis memuruyla kıyafet değiştirdiğiniz yere gidip gerçek kıyafetinizi giyin. Binaya girdiğiniz ilk kapılardan çıkıp bahçeye ulaşın. Oyuna başladığınız ön demir kapıya kadar gidin. Sol taraftaki morga girin. İçerde kimse yokken ajanı uyandırın ve çıkışa ulaşın.

  Bölüm 4 A New Life

  Sol taraftaki araçta bulunan donutlara bayıltıcı şırınganızı uygulayın ve uşağın sağ taraftaki minibüse götürmesini bekleyin. Ajanlar donutları yiyip kendilerinden geçtiklerinde minibüse girin. FBI kıyafetini giyinin ve video teybini çalın.

  Binanın sağ tarafındaki köpek uyarısı olan tahta kapıdan girin. Köpek havlayadursun soldaki merdivenden inip içeri girin. Odanın köşesindeki raftan yanıcı sıvıyı alın. Tekrar köpeğin olduğu bahçeye çıkın ve diğer tahta kapıdan havuzun olduğu bahçeye ulaşın. Mangalın başına gidin ve etraf sakinken sıvıyı dökün.

  Çift cam kapıdan içeri girin. Soldaki merdivenden yukarı çıkın. İçerisinde bilgisayar olan, sağdaki ilk odaya girin. Sol taraftaki duvar kenarına gizlenin ve hedefin gelmesini bekleyin. Adamımız gelince arkadan sakince yaklaşıp zehirleyin ve havuza geri dönün. Mangal sefası süren bayan çoktan yanıp kül olmalı. Havuza düşen cesedinden mikro filmi alın. Ön kapıdan dışarı çıkın. Minibüste takım elbisenizi giyinin ve çıkışa doğru ilerleyin.

  Bölüm 5The Murder of Crows

  Oldukça karışık ve zor bir bölüm. Amacımız üç tavuk kıyafetli ajanı öldürmek. Bunlardan biri sabit bir noktada duruyor ve haritada gösteriliyor, ancak diğer iki hedefi haritada göremiyoruz. Karnavalın ortasındaki platformda ilerlemekte olan politikacıyı korumamız gerekli. Bunun için platform haritadaki sağ sokağa gelene kadar vaktimiz var. Aksi taktirde keskin nişancı politikacıyı öldürüyor.

  Bölüme başladığımız noktada kırmızı tavuk giysili adamı ne takip edeceğiz ne de öldüreceğiz. Bırakalım teslimatı yapsın. Haritada hemen sol tarafta bulunan arka bölüme girin. Burada masada iki kişinin oturduğunu göreceksiniz. Sağı solu incelerseniz üstüne çıkacağımız kutuların ve platformların olduğunu fark edeceksiniz. Bunları kullanıp yukarı çıkın. Kenarlardan ilerleyin ve balkondan balkona atladıktan sonra piyanonun bağlı olduğu ipe bomba yerleştirin. Bayan tavuk daha sonra gelip tam bu piyanonun altında duracak. Şimdi diğer işimize bakalım.

  Platformlardan geldiğiniz gibi inin ve haritaya göre orta bölümün solundaki arka sokağa girin. Burada ışığın olduğu yerde bir boru göreceksiniz. Tırmanın ve balkon boyunca ilerleyin. Balkon kapısı açık vaziyette uyumakta olan birisine rastlayacaksınız. Ayakucundan elbisesini çalın ve yakışıklı bir bulaşıkçı olun.

  Piyanonun olduğu arka sokağa gidip beklemekte sıra. Teslimat yapıldıktan sonra, politikacının olduğu platform üstteki sokağın ortalarına geldiğinde tavuk kıyafetli bayan bulunduğumuz yere gelecek. Tam piyanonun altında telsizle konuşacakken bombayı patlatıp ölüme kaza süsü verin. Şimdi sırada keskin nişancıyı haklamak var.

  Keskin nişancı farklı mekanlarda olabiliyor. Bu yüzden haritaya göre kuzey ve doğu bölümündeki barlara tek tek bakmamız gerekli. Ancak üzerimizde bulaşıkçı kıyafeti olduğu için her bara kolayca girebiliyoruz. Hedefimiz barlardan hangisinde olursa olsun yapacaklarımız hep aynı: Mutfağın arkasına geçip üst kata çıkın. Keskin nişancıyı bulursanız, sessizce yaklaşıp zehirleyin. Fakat barlara girmeden evvel oyunu kaydedin ki hata halinde tekrar deneyebilesiniz. Keskin nişancıyı bulup öldürdükten sonra işin zor kısmını bitirmiş oluyoruz. Siyah tavuk kıyafetini giyin ve haritanın kuzeybatısına ilerleyin.

  Kapıdaki sarı tavuğun yanından geçip üst kata çıkın. İşte son adamımız ve masasında da hedefimizdeki çanta var. Sarı gardiyan belirli sürelerde gelip bu odayı kontrol ediyor. Bu nedenle zamanlamayı iyi ayarlayıp hedefimizi öldürmeli ve hemen köşedeki kutuya saklamalıyız. Denemeden evvel oyunu kaydederseniz kolayca üstesinden gelirsiniz. Adamı öldürdükten sonra masadan çantayı alıp gidebiliriz.

  Çıkış noktasına gitmeden evvel kıyafetlerimizi geri giymemiz gerekli. Bu yüzden ayakucundan elbisesini çaldığımız uyuyan adamın odasına geri dönün. Takım elbisenizi giyinin ve çantanızla birlikte çıkışa doğru ilerleyin.


  Bölüm 6You Better Watch Out...

  Soldaki asansöre binmeden evvel kameraya yakalanmamak için özellikle duvara yanaşık yürüyün. Korumanın arkasından giderseniz bir sorun olmayacaktır. Yukarı çıkınca soldan devam edin ve barmenle konuşun. Size performansınızı (!) arttırmak için afrodizyak verecek. Yan taraftaki havuzda eğlenmekte olan hedefimize beyaz kıyafetli bir garson sürekli içki taşıyor onu takip edin ve bardağı barmenin olduğu yere koyduğunda içine afrodizyak ekleyin. Böylece adamımızı havuzdan çıkaracağız.

  Adamımız yerini almadan evvel hazırlanmamız gerekli. Havuzun olduğu yere geldiğinizde arka tarafta, hiç kimsenin olmadığı bir havuz daha göreceksiniz. Havuza gidin ve soldaki kapıdan girin. Sağ tarafa gidince mini şelale göreceksiniz. İçinden geçin ve etrafta kimsenin olmadığına emin olup kenarda oturan fotoğrafçıyı şırınga ile bayıltın. Kimsenin görmemesi için adamı suların ortasına taşıyın ve kıyafetini giyin.

  Şelaleye girdiğiniz yerden çıkın ve öpüşen çiftin yanına gidin. Bayan bize işaret edip içeri girecek ve yaşlı beyefendi uzaklaşacak. Bu bayan aslında oyundaki gizli ajanlardan biri ve amacı bizi öldürmek. Yanına gittiğinizde dikkatli olun. Minik ara videodan sonra hemen kafa atın ve arkasına geçip telinizle boğun. Dikkat ederseniz kendisi de bir bayana aynı muameleyi yapıp koltuğun arkasına saklamış. Ona da aynı kaderi paylaştırın ve odadan çıkın.

  İçkisine afrodizyak koyduğumuz hedefimiz birazdan yanımızdan geçip bir bayan ile birlikte odasına çekilecek. Bekleyin ve sigara molası verdiğinde tüm hol boyunca onu takip edin. Sonunda bir balkona çıkacak. Arkasından yaklaşıp zehirli şırınga ile öldürün ve cesedini balkondan aşağı atın.

  Holden geri dönün. Tek başına dolaşan bir koruma göreceksiniz. Takip edin. Az evvel gittiğimiz koridorda merdivenlere dönük vaziyette duracak. Arkasından yaklaşıp iğne ile bayıltın ve elbiselerini alın.

  Koruma kıyafetini giydikten sonra her yere dilediğimiz gibi girebiliyoruz. Barmenin olduğu yere dönün ve arka tarafa dolaşarak mutfağı bulun. Buradaki iki sosisi ve masadan bıçağı alıp şelalenin olduğu yere geri dönün. Sol tarafta iki koruma tarafından beklenen bir kapı göreceksiniz. İçeri girin ve asansörü kullanıp stüdyoya çıkın. Çekim yapılan büyük stüdyoya girin. Stüdyonun köşesindeki diğer odaya geçince bilgisayarları ve masada duran video teybini göreceksiniz. Kimse bakmıyorken kaseti çalın.

  Sıra son hedefimizi öldürmeye geldi. Adamımız stüdyoya gelip baktıktan sonra balkona gidip sigara içiyor. Onu ortadan kaldırmak kolay, ama asıl sorun baş belası köpeği. Adamın yatak odasına gidin ve kuytu bir köşede durun. İçeri girdiğinde köpek yanınıza koşacak yere sosis atın ve birkaç adım uzaklaşın. Bıçağı seçin, nişan alın ve köpeğe bıçağı fırlatın. Köpek ölünce sigara keyfi yapan son hedefimizi de arkasından sinsice yaklaşıp zehirli iğne ile öldürmek kolay olacaktır. Cesedini balkondan aşağı atın ve şelalenin olduğu yere geri dönün. Takım elbisenizi giyinin. Binaya ilk girdiğiniz yolu takip edip kullanılmayan havuzun olduğu taraftan çıkın. Asansöre binip aşağı inin. Sol tarafa yapışıp ilerleyin ki girişte dikkat ettiğiniz kameraya çıkışta yakalanıp başınızı derde sokmayın. Tekneye ulaşıp bölümü tamamlayın.


  alıntı
   
 2. B

  Bamsı Beyrek Yeni Üye

  Almaya bitirmeye değer bir oyun yapımcılar iyi iş çıkarmış
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş