1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Hırvatistanın Ekonomik Durumu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Hırvatistanın Ekonomik Durumu Nasıldır ? , Hırvatistanın Ekonomik Durumu Hakkında Bilgiler ,


  Hırvatistanın ekonomik durumu bağımsızlığını kazandıktan sonra çok büyük bir değişim sürecine girmiştir. Bugün bile halen ğlke pek çok ekkonomik sorunu aşabilmiş değildir. Bunların başında da serbest piyasa ekonomisine hala tam olarak adapte olmaması gelmektedir.

  1993 yılından 2011 yılı ilk yarısı sonuna kadar Hırvatistan’a yapılan doğrudan yabancı yatırımların tutarı 24.72 milyar Avro’dur. Sözkonusu yatırımlar içinde en büyük paya sahip 5 ülke sırasıyla Avusturya, Hollanda, Almanya, Macaristan ve Lüksemburg’dur.

  Bağımsızlık sonrası Hırvatistan ekonomisi, düşük enflasyon oranı, istikrarlı para birimi ve büyüme oranı gibi istikrar göstergesi verilere karşılık, yüksek cari açık ve dış borç oranı ve düşük rekabet gücüyle tanımlanan bir ekonomik yapı görünümü kazanmıştır.

  İşsizlik ekonominin temel sorunlarından biri olmayı sürdürmektedir. 2010 yılında %17,4 oranındaki işsizlik, 2011 sonu itibariyle %18’e yükselmiştir.
   
 2. S

  Sinel Yeni Üye

  İşsizlik her ülkenin büyük sorunu bence
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş