1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Her Kazada Ambulans Beklenmeli Midir?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Çoklu travma riskinin yüksek olduğu trafik kazalarında düşüp boyun travması geçirme ihtimali olan çocuklarda;
  kimyasal ya da radyasyona bağlı kitleleri ilgilendiren durumlarda ambulans hizmetini beklemek verilecek en doğru karar olacaktır.

  Her kaza sonrası öncelikle sakin olup durum değerlendirmesi yapılmalı; daha sonra gerekli yerler aranarak yardım istenmelidir. Yaşam desteğinin gerekli olduğu durumlarda bilgili kişilerin duruma müdahale etmesi gerekmektedir. Bebeğin ağzına nohut gibi cisim kaçması durumunda panik yapmadan dizüstüne yatırıp kürek kemikleri arasında avuç içi ile birkaç kez vurulmalıdır. Çocuk büyük ise hastanın arkasına geçip iman tahtasına güçlü birkaç kez yumruk ile vurulmalıdır. Ağızdan ağıza ya da burun yolu ile solunum düzenleyici ilkyardım tekniklerinden yararlanılmalıdır.

  Kimyasal maddelerle karşı karşı kalma durumunda elbise çıkarılması, bol su ile yıkama, güneş yanıklarında koruyucu krem sürme ve ağrıyı azaltmaya çalışma şeklinde çalışmalar yapılmalıdır. Sakin olup en kısa zamanda hasta hastaneye götürülmeli, aile yeterince bilgilendirilmelidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş